Sylwestrowy wieczór w tyskim Multikinie.

 


Ostatni dzień roku to czas, który lubimy spędzić w wyjątkowy sposób. Sylwester w kinie może być ciekawą i oryginalną alternatywą dla tradycyjnych form świętowania. W kinach sieci Multikino poza filmami z bieżącego repertuaru – „Ferrari”, „Aquaman i zaginione królestwo” czy „Wonka” – na widzów czekają pokazy przedpremierowe produkcji: „Akademia Pana Kleksa”, „Fuks 2” oraz „Kos”. Każdy z tych filmów, to możliwość spędzenie ostatniego wieczoru 2023 roku w niepowtarzalnej atmosferze. Szczegółowy repertuar jest dostępny na stronie www.multikino.pl.

W najbliższą niedzielę w kinach sieci Multikino widzowie będą mogli oglądać świetne filmy z bieżącego repertuaru: „Ferrari” z Adamem Driverem, „Wonkę”  z Timothée Chalametem w roli tytułowej oraz „Aquaman i zaginione królestwo”. Ponadto już 31 grudnia odbędą się przedpremierowe pokazy „Akademii Pana Kleksa”, komedii „Fuks 2” oraz historycznego filmu akcji „Kos”. Świetny premierowy i przedpremierowy repertuar w kinach to pierwsza z zalet wyjścia do kina w Sylwestra. Druga, to duża dostępność miejsc – zazwyczaj bez problemu można kupić bilety jeszcze 31 grudnia.

„Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę…

W filmie „Fuks 2” Maciek jest bystrym i ogarniętym dwudziestolatkiem, choć pieniądze i samochód na randkę musi pożyczyć od taty. Jego ojciec w dniu osiemnastych urodzin odpalił ładunek wybuchowy, ukradł samochód, przyczynił się do rozbicia dwóch policyjnych radiowozów i „stuknął na grubą kasę” szemranego biznesmena. Jednocześnie zdobył serce pięknej kobiety. Poprzeczkę zawiesił zatem wysoko, a już niedługo okaże się, czy syn odziedziczył po nim brawurowy charakter i skłonność do niebezpiecznych intryg. Wszystko to stanie się za sprawą randki, która połączy go z dwiema nieprzewidywalnymi kobietami i wciągnie w grę, której stawką jest wielka kasa i jeszcze większa miłość. W rolach głównych wystąpią: Maciej Stuhr, Janusz Gajos, Maciej Musiał, Katarzyna Sawczuk, Sonia Bohosiewicz, Cezary Pazura oraz Paulina Gałązka.

Produkcja „Kos” przeniesie widzów do 1794 roku. Do kraju wraca generał Tadeusz „Kos” Kościuszko (Jacek Braciak), który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo (Jason Mitchell). Tropem Kościuszki wraz z listem gończym podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin (Robert Więckiewicz), który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię. W tym samym czasie młody chłop, Ignac (Bartosz Bielenia), szlachecki bękart, marzy o nadaniu herbu i majątku przez swojego nieprawego rodzica, Duchnowskiego (Andrzej Seweryn), który tuż przed śmiercią uwzględnia go w testamencie. Gdy ojciec umiera, chłopak musi uciekać przed swoim przyrodnim bratem, Stanisławem (Piotr Pacek), który nie chce dopuścić do realizacji ojcowskiej woli. Ignac kradnie testament i ma tylko dwa dni, aby stawić się z nim przed sądem i udowodnić swój tytuł szlachecki. W trakcie ucieczki Ignac spotyka na swojej drodze Domingo, a między mężczyznami tworzy się silna więź porozumienia, mimo że obaj nie znają nawzajem swojego języka. Razem trafiają do dworku Pułkownikowej (Agnieszka Grochowska), gdzie Kościuszko ukrywa się, czekając na negocjacje z magnatami. Kos jest nieufny wobec Ignaca i trzyma go w areszcie, jednak w decydującym momencie to właśnie w rękach niepozornego szlacheckiego bękarta będą leżały losy powstania. Gdy nadejdzie chwila próby, Ignac będzie musiał wybrać – czy dalej podążać za swoim herbowym marzeniem i dziedzictwem ojca, czy też przyłączyć się do „Kosa” Kościuszki i walczyć z nim o najwyższą stawkę.

Bilety na premierowe seanse można nabyć w kasie kin sieci Multikino, na stronie www.multikino.pl oraz przez aplikację mobilną.