Bogdan Białowąs został wyznaczony przez premiera do pełnienia funkcji Prezydenta Miasta Tychy.

 


Emerytowany prezes miejskiej spółki Bogdan Białowąs został wyznaczony przez premiera do pełnienia funkcji Prezydenta Miasta Tychy. Zastępuje on Andrzeja Dziubę, który po 23 latach zarządzania miastem uzyskał mandat senatora i przestał sprawować funkcję prezydenta miasta.

We wtorek, w obecności Sekretarz Miasta Tychy Anety Luboń-Stysiak, Bogdan Białowąs odebrał dokument, w którym premier wyznaczył go na osobę pełniącą obowiązki prezydenta Tychów.

– Od dziś będzie realizował wszystkie zadania należące do kompetencji Prezydenta Miasta Tychy. Bogdan Białowąs będzie pełnił tę funkcję do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego prezydenta – podał tyski Urząd Miasta.

Przed przejściem na emeryturę Bogdan Białowąs był szefem miejskiej spółki Śródmieście w Tychach, zajmującej się wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami, wydawaniem miejskiej gazety oraz prowadzeniem informacyjnego portalu tychy.pl, a także zarządzaniem infrastrukturą telekomunikacyjną. Wcześniej Białowąs pracował w górnictwie; w latach 80. był działaczem Solidarności.

Wraz z uzyskaniem przez Dziubę mandatu senatorskiego, funkcje zastępców prezydenta przestali pełnić Maciej Gramatyka, Igor Śmietański i Hanna Skoczylas. Do wtorku, kiedy urzędowanie rozpoczął tzw. komisarz, ciągłość działań magistratu zapewnia sekretarz miasta Aneta Luboń-Stysiak, która otrzymała niezbędne pełnomocnictwa.


Źródło : https://www.portalsamorzadowy.pl/