Święto Niepodległości w Bieruniu.

 


Serdecznie zapraszamy na obchody Narodowego Święta Niepodległości w Bieruniu. Świętowanie rozpoczynamy już 10 listopada (piątek) od KONCERTU NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO Bojszowskiej Orkiestry PONTICELLO, który zagrany będzie o godzinie 18:00 w Domu Kultury GAMA. W sobotę, 11 listopada o godzinie 12:00 widzimy się na Rynku, gdzie odbędą się oficjalne obchody, podczas których Władze Miasta Bierunia i zaproszeni goście złożą kwiaty pod Pomnikiem Powstańców Śląskich. Następnie, o godzinie 12:45 na cmentarzu przy Sanktuarium Św. Walentego odbędzie się spacer historyczny pn. GROBY WOJENNE W BIERUNIU. Uwieńczeniem będzie odsłonięcie nowego nagrobka powstańca śląskiego.

plakat

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki klasycznej na KONCERT NIEPODLEGŁOŚCIOWY Bojszowskiej Orkiestry #Ponticello pod batutą dyrygenta i dyrektora artystycznego Roberta Koźbiała, który odbędzie się 10 listopada, o godzinie 18:00 w Domu Kultury GAMA.

Koncert

11 listopada na bieruńskim Rynku odbędą się uroczystości związane ze Świętem Niepodległości uświetnione przez Chór „Polonia”Chór „Harmonia” i Bieruńskich Werblistów. O 12:00 odśpiewany zostanie hymn Polski, a nastepnie nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem.

O 12:45 odbędzie się druga część uroczystości! Na cmentarzu przy Sanktuarium św. Walentego w Bieruniu odbędzie się spacer historyczny oraz uroczyste odsłonięcie nowego nagrobka powstańca śląskiego Jana Dziubanego. Projekt ten realizowany we współpracy Miasta Bierunia z Muzeum Miejskim w Bieruniu dofinansowany został ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (z Funduszu Promocji Kultury).Źródło : https://www.bierun.pl/