24 Kwesta Listopadowa na tyskich cmentarzach.

 


Społeczne Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach po raz 24 organizuje Kwestę Listopadową, która odbędzie się 1 listopada 2023 r.

W tym pięknym świątecznym dniu zadumy i refleksji nad sensem życia i śmierci zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie tegorocznej kwesty. Jest to piękne świadectwo dobra, które daję nam siłę do dalszej, codziennej pracy na rzecz Chorego, który zasługuje na jak najlepsze warunki opieki, aż do końca….

Wolontariusze hospicyjni i szkolni ze szkół ponadpodstawowych, jak i osoby prywatne będą kwestować od 08:00 do 18:00 na terenie tyskiego cmentarza „Wartogłowiec” oraz przy cmentarzach parafii: Ducha Świętego i Świętej Marii Magdaleny w Tychach. Natomiast od 08:00 do 16:00 na cmentarzu: ”Barwna” w Świerczyńcu oraz przy cmentarzach parafii: Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Cielmicach, Matki Bożej Pośredniczki Wszelkich Łask w Urbanowicach i Sanktuarium św. Walentego w Bieruniu.

Osoby kwestujące będą wyposażone w identyfikatory oraz zaplombowane puszki i skarbony hospicyjne.

Bazy kwesty będą mieściły się w Domu Hospicyjnym w Tychach, w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Tychach – Wartogłowcu oraz w Domu Parafialnym parafii św. Marii Magdaleny w Tychach.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na rzecz utrzymania Domu Hospicyjnego przy ul. Żorskiej 17 w Tychach, który powstał jako votum wdzięczności za Pontyfikat św. Jana Pawła II.

24 Kwestę Listopadową można wesprzeć również online wchodząc na stronę internetową www.hospicjum.tychy.pl w zakładkę – kwestuj online.


Źródło : https://www.hospicjum.tychy.pl/