Teatr DoRo w trasie – „Chora z urojenia”.

 


Zespół Teatralny DoRo z Klubu Urbanowice MCK zaprasza na niezwykłe przedstawienie inspirowane arcydziełem Moliera. Chorą z urojenia można będzie zobaczyć podczas jednego z kilku występów w Tychach i okolicy. Wstęp wolny.

Zespół Teatralny DoRo skupiający pasjonatów teatru zaprasza miłośników tej formy sztuki oraz klasyki literatury na serię spektakli, które dostarczą niezapomnianych wrażeń i rozrywki. Grupa amatorska z Klubu Urbanowice MCK przygotowała widowisko, które bazuje na jednym
z największych dzieł komediowych w historii teatru. DoRo postanowiło stworzyć unikalną adaptację Chorego z urojenia Moliera z zamiarem zainteresowania tak fanów klasyki, jak i nowych widzów. W spektaklu można zobaczyć znane postacie w zupełnie nowym świetle, pełnym humoru, ironii i odniesień do współczesności, w której szczególną uwagę zwraca się właśnie na kwestie zdrowia i bezpieczeństwa. Przedstawienie pozwoli znaleźć odpowiedź na pytanie co zrobić, aby być wiecznie młodym, zdrowym i szczęśliwym.

Adaptację komedii stworzył Piotr Adamczyk, będący jednocześnie opiekunem grupy, kostiumy zaprojektowała i stworzyła Małgorzata Połubok, a oprawę muzyczną przedstawienia przygotował Adam Klemiński, a podczas spektaklu usłyszymy melodie klarnetu i saksofonu.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych, ale możliwa jest także organizacja pokazów dla młodzieży. Najbliższe prezentacje Chorej z urojenia odbędą się wg poniższego harmonogramu:

– 18 października 2023 r., g. 18.00 (Dom Kultury w Kobiórze),
– 25 października 2023 r., g. 18.00 (tyska Mediateka),
– 9 listopada 2023 r., g. 18.00 (MCK Tychy),
– 17 listopada 2023 r., (Czerwionka – Leszczyny – pokazy dla szkół i ogólnodostępny),
– 23 listopada 2023 r., g. 19.00 (Klub Wilkowyje MCK).

WSTĘP WOLNY,

Zespół Teatralny DoRo to zgrana grupa pasjonatów, która od lat działa razem przy Klubie Urbanowice MCK w Tychach, rozwijając swoje umiejętności aktorskie i twórcze, pracując nad unikalnymi spektaklami, inspirując się klasycznymi dziełami i tworząc na ich kanwie coś zupełnie nowego. Spektakl Chora z urojenia jest efektem wielomiesięcznej pracy i zaangażowania, a jego premiera odbyła się ostatniego maja bieżącego roku. W rolach głównych wystąpią aktorzy amatorzy, którzy przenoszą widzów w świat szaleństwa i absurdu, jaki znamy z oryginalnej komedii Moliera: M. Połubok, M. Rdzanek, K. Gruchlik, A. Szamota, E. Pajda, B. Wieczorek, M. Imiełowska, K. Kost, D. Świtalska, A. Klemiński i P. Adamczyk.