Unijny trolejbus na 20 lat Polski w Unii Europejskiej na tyskich drogach.

 


1 maja 2004 roku Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Od tego czasu Tychy pozyskały prawie 1,6 mld złotych na inwestycje w mieście. W związku z 20 rocznicą wejścia do UE od 30 kwietnia kursować będzie w Tychach symbolicznie oklejony „unijny” trolejbus. To pierwszy pojazd Tyskich Linii Trolejbusowych zakupiony dzięki funduszom unijnym, w ramach projektu realizowanego dziesięć lat temu. W ramach jubileuszu 1 maja odbędzie się bieg nartorolkowy, a tyskie placówki oświatowe przygotowały z tej okazji szereg projektów tematycznych.

Tyskie Linie Trolejbusowe postanowiły przyłączyć się do obchodów jubileuszu 20-lecia Polski w Unii Europejskiej (1 maja 2004 r.) i przygotowały specjalny „unijny” trolejbus, który przez najbliższe miesiące będzie woził mieszkańców Tychów. To nawiązanie do kampanii prowadzonej przez przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce pn. „YES!TEŚMY – 20 lat Polski w Unii Europejskiej”.

Oklejony trolejbus będzie kursował codziennie na innej linii. Dodatkowo na 5 trolejbusach pojawią się reklamy informujące o pozyskanych przez miasto środkach unijnych w ramach ogólnopolskiej kampanii YES!TEŚMY – 20 lat Polski w UE”. Dodatkowo na al. Niepodległości w gablotach reklamowych pojawią się flagi: polska i unijna.      


Źródło : https://umtychy.pl/