Miasta Idei – Zapraszamy na warsztaty i debatę poświęconą centrum Tychów.

 


Zapraszamy na warsztaty i debatę poświęconą centrum Tychów.
Tychy chcą stworzyć nowe centrum miasta. Chodzi o ogromny, 15-hektarowy obszar w okolicy Jana Pawła II w Tychach. Większość gruntów w tym miejscu należy do miasta i do dziś jest niezabudowana.
Miasto, razem z mieszkańcami, wypracowało już ogólny plan zagospodarowania tego miejsca. Teraz czas na rozmowę o kolejnych krokach i szczegółach.
Zapraszamy na warsztaty w tej sprawie. Spotkamy się 3 października o godz. 16.30 w Mediatece.
Mieszkańcy poszukają pomysłów na to, jak nadal mieć wpływ na przemianę tego miejsca. Ale przed nimi postawimy też pytania o to, jak urządzić “zieloną oś” i co powinno wyróżniać nowe centrum? Jaki symboliczny obiekt powinien wieńczyć projekt? Czy powinno to być coś z czym miasto będzie kojarzyło się w całym regionie? A może wystarczy skromna fontanna? Czy wyjątkowa przestrzeń zasługuje na wyjątkowy projekt? Jeśli tak, to jaki?
Po warsztatach o godz. 18.15 rozpocznie się debata na temat przemian w Tychach.
Naszymi gośćmi będą : Andrzej Dziuba, prezydent Tychów; Michał Lorbiecki, urbanista, ekonomista i pełnomocnik prezydenta ds. budowy nowego centrum miasta Tychy; Wojciech Czyżewski, prezes Fabryki Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej; oraz Blanka Romanowska, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Środowiska w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
Debatę poprowadzi Przemysław Jedlecki, dziennikarz Gazety Wyborczej.
Zapisy pod adresem: przemyslaw.jedlecki@agora.pl