Pierwsze urodziny Sklepu Społecznego Spichlerz w Tychach.

 


Już w ten piątek, 15.09.2023 r. o godzinie 10:00 zapraszamy na świętowanie roku działalności pierwszego w Polsce sklepu społecznego sieci „Spichlerz” w Tychach.

W dniu pierwszych urodzin sklepu Spichlerz w Tychach zgromadzeni goście zostaną przywitani urodzinowym tortem. Będzie też kawa, herbata, zimne napoje oraz sałatki i przekąski #zerowaste.
Nie zabraknie też promocji i wyjątkowych ofert. W tym dniu (tak jak zawsze w soboty!) można będzie korzystać z zakupów bez jakichkolwiek skierowań.
Przypomnijmy – 16 września 2022 r. na terenie Tyskich Hal Targowych został otwarty pierwszy w Polsce sklep społeczny sieci Spichlerz. To sklep przede wszystkim dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, ale nie tylko. Seniorzy mogą skorzystać z zakupów niezależnie od dochodów, a w soboty sklep jest otwarty dla wszystkich mieszkańców miasta.
Sklep społeczny to miejsce, gdzie można kupić pełnowartościowe produkty, często z krótkim terminem ważności, w cenach niższych niż w innych sklepach. W Tychach taki sklep znajduje się na 1 piętrze w Tyskich Halach Targowych przy al. Józefa Piłsudskiego 8. Jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 do 16.00, a w soboty od 9.00 do 13.00. Można w nim kupić w atrakcyjnych cenach artykuły spożywcze, środki higieny osobistej oraz środki czystości.

Najważniejszą zasadą działania sklepów jest sprzedaż produktów, których ceny za ogólny koszyk zakupów nie przekraczają 50% wartości ceny rynkowej.

Aby uzyskać skierowanie, należy zgłosić się do sklepu społecznego ( al. Józefa Piłsudskiego 8), do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej lub Punktu terenowego MOPS.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „1URODZINY URODZINY SKLEPU SPOŁECZNEGO SPICHLERZ 15 września, godz. 10:00 Tyskie Hale Targowe al. Józefa Piłsudskiego 8 w programie: uroczyste Å›wiÄtowanie, tort urodzinowy, poczęstunek #zerowaste kawa, herbata ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA Dzień otwarty dla wszystkich chętnych bez jakichkolwiek skierowań Dofinansowanozbudżetu Miasta Tychy spichlerz sklep społeczny Tychy fundacja wolne miejsce”