IX Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon – DZIEŃ 4 (niedziela, 10 września).

 


Zapraszamy na kolejną, IX już edycję Tyskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych ANDROMEDON, który jest przede wszystkim świętem teatrów ulicznych. W tym roku impreza potrwa od 7 do 10 września.

Program dnia czwartego – 10 września 2023 r. :

  • 16.00 — spektakl, Teatr Form Wielu, Królik z kapelusza, plac Baczyńskiego, wstęp wolny

Gdzie w tym roku trafi wędrowny magik wraz ze swym zespołem? W zanadrzu ma wiele
sztuczek. A podczas finałowego numeru wyciągnie ze swego kapelusza królika. Czy wszystko jest dopięte na ostatni guzik i w jakiej formie sławny zespół Baranie łanie?

O tym wszystkim przekonają się widzowie, oglądając przezabawny spektakl „Królik z kapelusza” z udziałem wielu postaci i lalek teatralnych. Zobacz sam! Dowiesz się, że każdy z nas może wyczarować coś innego.

Scenariusz i reżyseria: Łukasz Jarzyński
Występują: Łukasz Jarzyński, Przemysław Jarzyński
Przedział wiekowy: od 3 lat

  • 17.00 — spektakl, Pan Pedrro i Sisi, Wielkie Sprzątanie, plac Baczyńskiego, wstęp wolny

Gdzie jest Pedrro? Woła Sisi.
Czy ktoś wie, gdzie się podziewa?
Pewnie smacznie śpi gdzieś w szafie.
Albo się za uchem drapie.

Interaktywny spektakl cyrkowy dla dzieci, z elementami żonglerki, klaunady i elementów akrobatycznych. Wesoło i niebezpiecznie brudno, choć na koniec raczej czysto!
Pan Pedrro i Sisi

  • 19.30 — spektakl, Teatr Mimo, Pan i Pani O, plac Baczyńskiego, wstęp wolny

Na wyspie zbudowanej z marzeń, wspomnień i po części z zapomnianych historii, mieszka Pan O. Marząc o miłości wpatruje się głównie w horyzont. Myśli, że na świecie został sam. Gdzieś daleko mieszka Pani O. Marząc o miłości wpatruje się głównie w niebo. Jest przekonana o tym, że na świecie jest sama. Jeden otrzymany list, jedna chwila, zmienia w jej życiu wszystko. Wzajemne spotkanie wciąga bohaterów w wir zdarzeń, mogących prowadzić tylko w jednym kierunku. Czy będą podążać tam wspólnie? Czy zrozumieją, że ich spotkanie to dopiero początek podróży?

Teatr Pantomimy Mimo powstał w 2002 roku. Założony przez Bartłomieja Ostapczuka jako teatr jednego aktora szybko przekształcił się w zespół. Poszukiwania artystyczne aktorów zaowocowały wypracowaniem rozpoznawalnego języka teatru poza słowami. Ich spektakle opierają się na obrazie, sytuacji, ożywianiu przedmiotów a u podstaw stoi rzemiosło sztuki pantomimy. W swoich pozasłownych opowieściach, poprzez ruch i gest próbują wyrazić esencję uczuć i emocji, nie stroniąc przy tym od odrobiny absurdu.

Wizualna komedia bez słów, która żywi się humorem i śmiesznością dnia codziennego.
Do tego odrobina magii i absurdu z życia wziętych.

Scenariusz, scenografia, reżyseria: Bartłomiej Ostapczuk
Muzyka: Mateusz Kacprzak
Kostiumy: Paulina Staniaszek

  • 20.30 — spektakl, Teatr Snów, Klasa, plac Baczyńskiego, wstęp wolny

Stary człowiek wraca do szkoły. Chce spotkać kolegów, przeżyć ponownie, lub tylko wspomnieć, tamten czas. Ale chyba żyje za długo bo pustki w klasie i całej szkole.
Zasiada w ławce jak kiedyś i porusza się między realnością a fantazją. Wywołuje z pamięci koleżanki i kolegów oraz wydarzenia, które najbardziej utkwiły mu w pamięci.
Wywołuje też magiczne sceny, uruchamia swoja wyobraźnię dla wykreowania obrazów, które ubarwią jego wspomnienia, które zainteresują kolegów z klasy.

Spektakl inspirowany opowiadaniami Bruno Schulza.

Scenariusz, scenografia i reżyseria: Zdzisław Górski
Kostiumy: Monika Roguszczak i Pinky Shandu


Źródło : https://kultura.tychy.pl/