W piątek rusza TAURON Hokej Liga. Na początek hit w Tychach.

 


Na ten dzień z niecierpliwością czekają kibice hokeja w całej Polsce. W piątek, 8 września startuje TAURON Hokej Liga. W tym dniu odbędą się cztery mecze, a najciekawiej zapowiada się starcie na Stadionie Zimowym w Tychach pomiędzy gospodarzami a mocno wzmocnioną letnimi transferami drużyną PZU Podhale Nowy Targ. 

Poprzedni sezon był udany dla GKS Tychy, bo Ślązacy zdobyli wicemistrzostwo Polski oraz sięgnęli po Puchar Polski. Jak co roku w Tychach mają wysokie aspiracje i celują w tytuł mistrzowski. Latem drużynę wzmocnił m.in. reprezentant Polski Alan Łyszczarczyk, który przeniósł się z Comarch Cracovii. – Z Filipem Komorskim się znam, z Bartkiem Ciurą też. Z Oskarem Jaśkiewiczem gram od małego, to mój najlepszy przyjaciel – przyznaje Łyszczarczyk, który jest świetnie zgrany z zespołem.

Wielka metamorfoza 

Ogromne zmiany zaszły w PZU Podhale Nowy Targ. W poprzednim sezonie Szarotki były najsłabszym zespołem ligi, teraz będą walczyć o najwyższe cele. W trakcie transferowej ofensywy do Nowego Targu trafili m.in. czołowi polscy napastnik Patryk Wronka i Damian Kapica, zgrany duet Michael Cichy i Alexander Szczechura, dynamiczny snajper Słowak Andrej Themar, solidny obrońca Marcin Horzelski oraz szwedzki bramkarz Kevin Lindskoug. Spotkanie w Tychach zapowiada się arcyciekawie.

Jedno trofeum już mają 

W piątek w pierwszej kolejce zagra także Re-Plast Unia Oświęcim z Zagłębiem Sosnowiec. Mecz również rozpocznie się o godz. 18, ale klub prosi kibiców o wcześniejsze przybycie ze względu na prezentację zespołu. Podczas przygotowań do sezonu Unia wygrała Turniej Czterech Prezydentów, pokonując m.in. Zagłębie 4:2. W tym seoznie sosnowiczanie mają prezentować nową jakość. Dla klubu to historyczny sezon. Zespół swoje domowe mecze będzie rozgrywał na nowoczesnym Stadionie Zimowym, który został otwarty wiosną tego roku.

Stawiając na Polaków 

O godz. 18 odbędzie się także trzeci mecz TAURON Hokej Ligi, w którym JKH GKS Jastrzębie będzie rywalizował z Marmą Ciarko STS Sanok. Robert Kalaber, trener JKH i selekcjoner reprezentacji Polski sprowadził latem grupę kadrowiczów i mocno na nich liczy. Kontrakty z klubem spod czeskiej granicy podpisali Marcin Kolusz, Patryk Wajda, Filip Starzyński, Maciej Miarka, a Dominik Paś przedłużył umowę. W Sanoku jednym z najciekawszych transferów było przyjście Estończyka Marka Viitanena, który w poprzednim sezonie grał w KH Energa Toruń.

Nowa Cracovia 

O godz. 18:30 rozpocznie się konfrontacja Comarch Cracovii z KH Energą Toruń. Pod Wawelem doszło do bardzo dużych zmian w składzie. – Nasz zespół cały czas się tworzy i jest to w osiemdziesięciu procentach nowa drużyna – zaznacza Rudolf Rohacek, jeden z najbardziej utytułowanych trenerów w historii polskiej ligi. Stalowe Pierniki też mają ambitne plany. Nowy sezon ma być zdecydowanie lepszy od poprzedniego, w którym drużyna z Torunia zajęła 7. miejsce.

Mecze będą transmitowane na żywo na platformie polskihokej.tvAktualności, skróty oraz materiały wideo będą publikowane na oficjalnej stronie www.polskihokej.eu oraz na polskihokej.tv.