IX Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon – DZIEŃ 3 (sobota, 9 września).

 


Zapraszamy na kolejną, IX już edycję Tyskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych ANDROMEDON, który jest przede wszystkim świętem teatrów ulicznych. W tym roku impreza potrwa od 7 do 10 września.

Program dnia trzeciego – 9 września 2023 r. :

  • 16.00 — spektakl, Teatr Barnaby, Rycerz bez konia, Plac Baczyńskiego, wstęp wolny

Dawno, dawno temu, w jednym z najodleglejszych królestw, żył sobie rycerz bez konia… Tak, tak: rycerz bez konia. Powiecie: Każdy rycerz ma przecież swojego konia! I będzie to poniekąd prawda: tylko że ten akurat nie miał. I bardzo był przez to nieszczęśliwy. Czy koń znajdzie rycerza? Czy rycerz znajdzie konia? Oto jest pytanie…

Baśń o rycerzu bez konia autorstwa Marty Guśniowskiej, zrealizowana przez Teatr Barnaby, to wartkie i prześmieszne przedstawienie marionetkowe o samotnym rycerzu i samotnym czkającym koniu, którzy szukają się na wzajem. Na swojej drodze spotykają mnóstwo barwnych postaci m.in.: myszo-nietoperza, księżniczkę, czarodzieja, czy nawet strasznego smoka. Spektakl jest realizowany na autorskiej scence, która potrafi zaskoczyć niczym zaczarowany kapelusz, a w role głównych bohaterów wcielają się lalki – marionetki. Za animację lalek odpowiedzialny jest Marcin Marzec – lalkarz, marionetkarz, który z przymrużeniem oka sprawi, że nie tylko dzieci, ale również dorośli, będą mieli mnóstwo powodów do uśmiechu.

Scenariusz: Marta Guśniowska
Lalki: Robert Poryziński
Animacja: Marcin Marzec
Muzyka: Marcin Marzec

  • 17.00 — spektakl, Teatr Form Wielu, Czyja to walizka, plac Baczyńskiego, wstęp wolny

Co kryje tajemnicza walizka, która nagle pojawiła się na scenie? Tego chcą dowiedzieć się bohaterowie spektaklu „Czyja to walizka?”. To przezabawna historia pełna iluzji i magii. Magii teatru lalek, która mieści się w walizce obszernej jak nasza wyobraźnia. Jesteście gotowi odkryć tę tajemnicę razem z nami?
Interakcyjny spektakl z użyciem wielu, nie tylko klasycznych form teatru lalek. Wspaniała zabawa dla całej rodziny pełna magii i cyrkowych sztuczek.

Scenariusz i reżyseria: Łukasz Jarzyński
Występują: Łukasz Jarzyński, Przemysław Jarzyński
Przedział wiekowy: od 3 lat

  • 19.30 — spektakl, Teatr HoM, Monsieur Charlie, plac Baczyńskiego, wstęp wolny

„Monsieur Charlie” to nasz hołd złożony Charliemu Chaplinowi. Spektakl to 4 etiudy komiczne, utrzymane w estetyce niemego kina z muzyką graną na żywo przez tapera.

Obsada:
Daria Dorda
Michał Dorda
Katarzyna Kabus
Jakub Kabus
Grzegorz Król
Taper: Michał Lipiński
Scenariusz: Jakub Kabus
Reżyseria: Jakub Kabus
Inscenizacja: Jakub Kabus
Premiera: 15.12.2016

  • 20.30 — spektakl, Teatr Usta Usta Republika, Cykl, plac Baczyńskiego, wstęp wolny

„Życie snem”
Przecież życie jest snem
tylko snem
i ten kto żyje śpi
i śni siebie pokąd nie prześni siebie
Pedro Calderon de la Barca

A co jeśli czas jest kolisty, goni za własny ogonem, a świat powtarza się, pedantycznie i bez końca? Próbując porządkować rzeczywistość, szukamy logicznego ciągu zdarzeń, rysujemy linię prostą. Cykliczność i powtarzalność powraca jednak podświadomie. Niepodzielnie rządzi w naszych snach i marzeniach.

Spektakl multimedialny, łączący instalacje przestrzenne, grę aktorską oraz animacje komputerowe. Odnosi się do regularności, powtarzalności elementów codzienności, natręctw, cykliczności marzeń sennych, które wpływają na naszą osobowość i sposób istnienia. Przedstawienie składa się z „cyklu” tych obrazów, które od zawsze śnimy wspólnie, wydobytych z podświadomości, symbolizujących ludzkie lęki, słabości i pragnienia.

Reżyseria: Wojciech Wiński
Scenariusz: Ewa Kaczmarek, Wojciech Wiński
Animacje: Arek Nowakowski
Kostiumy: Idalia Mantas
Muzyka: Michał Kowalonek
Aktorzy: Ewa Kaczmarek, Agnieszka Nowacka, Roman Andrzejewski, Marcin Głowiński, Mikołaj Podworny, Artur Śledzianowski


Źródło : https://kultura.tychy.pl/