Nowe „szaty” tyskich hokeistów.

 


Sezon w Tauron Hokej Lidze zbliża się wielkimi krokami, dlatego to czas najwyższy, żeby zaprezentować koszulki meczowe wicemistrzów Polski. Stroje są bardzo klasyczne i swoją kolorystyką nawiązują oczywiście do klubowych barw.

Ważnym elementem są detale, które dopełniają całość. Na koszulkach można zobaczyć m.in pięć gwiazdek, specjalnie dedykowaną metkę, ale największą nowością jest motyw wilka. W nadchodzących miesiącach jego wizerunek będzie pełnił kluczową rolę w działaniach promocyjno-marketingowych.

TYSKA WATAHA!

To hasło przewodnie sekcji hokeja na lodzie przed zbliżającymi się rozgrywkami. Jest to nawiązanie do historii powstania miasta i dzielnicy Wilkowyje. Legenda głosi, że w dawnych czasach, kiedy w Tychach nie było jeszcze kościoła parafialnego, mieszkańcy osady musieli chodzić na nabożeństwa do parafii w Mikołowie.

Droga biegła przez lasy rozciągające się pomiędzy Mikołowem a Tychami, które były pełne drapieżnych wilków. Pielgrzymi słyszeli straszliwe wycie zwierząt, dlatego nazwali powstałą tam później osadę „Wilkowyje”. Nieraz musieli też uciekać przed wilkami i dobiegali do swoich domów „zdyszani”. Stąd utarła się nazwa osady: „Dychy”, którą później zmieniono na „Tychy”. W taki sposób powstał pomysł na realizację spotu promującego koszulki przed startem sezonu.

Koszulki meczowe na sezon 2023/24 będzie można kupić już w tym tygodniu w sklepie klubowym GKS Tychy na Stadionie Miejskim. Ich cena wynosi 289 zł.


This slideshow requires JavaScript.Źródło : https://gkstychy.info/hokej/