IX Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon – DZIEŃ 2 (piątek, 8 września).

 


Zapraszamy na kolejną, IX już edycję Tyskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych ANDROMEDON, który jest przede wszystkim świętem teatrów ulicznych. W tym roku impreza potrwa od 7 do 10 września.

Program dnia drugiego – 8 września 2023 r. :

  • 12.00 — spektakl, Teatr Barnaby, Danka Grażyna złodziejka wakacji, Gemini Park Tychy, wstęp wolny
  • 17.00 — spektakl, Teatr Barnaby, Danka Grażyna złodziejka wakacji, Gemini Park Tychy, wstęp wolny

„Danka Grażyna złodziejka wakacji” to pacynkowe szoł, w którym główne skrzypce gra Wiedźma Grażyna Danka. Jeżeli zastanawialiście się kiedyś kto odpowiada za brak śniegu w zimie, albo za pochmurne i deszczowe lato, to w tym spektaklu znajdziecie odpowiedź. Grażyna wraz z swoim wiernym przyjacielem Ciapciakiem z wielką pasją próbuje zniweczyć wszystkie wolne od szkoły dni. To, czy jej się uda zależy jedynie od dzieci i dzielnego policjanta Andelka.

Scenariusz i reżyseria: Marcin Marzec
Muzyka: DJ Kobus
Lalki: Marcin Marzec

  • 19.00 — koncert, 2 x duet = trio, Michał Czachowski – gitara, Michał Sosna – saksofon, Mateusz Czarnecki – saksofon, Galeria na Wolności, wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc: festiwalandromedon@gmail.com

Znakomity gitarzysta flamenco Michał Czachowski i Michał Sosna spotkali się przy okazji tworzenia muzyki do spektaklu ulicznego „Don Kichot” w reż. Jakuba Kabusa.
Mateusz Czarnecki i Michał Sosna tworzą duet SOMA, improwizowany projekt na dwa saksofony tenorowe, elektronikę i looper.

Dwa duety tworzą trio, które zabierze słuchaczy na wyprawę w nieoczywiste rejony, które powstają z połączenia improwizacji, muzyki flamenco, sitaru, dwóch saksofonów i szczypty współczesnej technologii.

2xduet=trio w składzie:
Michał Czachowski – gitara
Michał Sosna – saksofon
Mateusz Czarnecki – saksofon

  • 21.00 — spektakl (wyłącznie dla widzów dorosłych), Krimson Kinbaku, Underground Pub, wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc: festiwalandromedon@gmail.com

Krimson Kinbaku to multidyscyplinarny projekt shibari stworzony przez Martę (Wredna Wiedźma) i Sir Granta – którzy poświęcili swoje pokazy rope art, zmysłowości i brutalności. Bądź świadkiem jak na scenie ćwiczą swoją interpretację tradycyjnej japońskiej sztuki wiązania – Shibari.

Marta Wredna Wiedźma: Profesjonalna modelka i performerka, twórczyni wielu innych projektów artystycznych. Najlepiej odnajduje się w estetyce sensualnej. Ma za sobą wiele publikacji, współpracy z markami, na planach teledysków oraz występów na imprezach w Polsce i za granicą.

Sir Grant: Performer, fotograf, dokumentalista i gospodarz Shibari Nights i innych wydarzeń we Wrocławskiej Pandorze. Występował na scenach całej Europy, generalnie interpretując egzystencjalne tematy miłości i śmierci.


Źródło : https://kultura.tychy.pl/