„Bezpieczna droga do szkoły 2023”-strażnicy miejscy zadbają o bezpieczeństwo najmłodszych.

 


W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” od poniedziałku 4 września strażnicy miejscy pojawią się na przejściach dla pieszych zlokalizowanych w rejonach szkół. Strażnicy będą dbali o bezpieczeństwo uczniów zmierzających do szkół, czasami po raz pierwszy w życiu.

W ramach akcji strażnicy przeprowadzili lustrację przejść w rejonach tyskich szkół. Sprawdzali czytelność oznakowania przejść, stan techniczny znaków oraz ich czytelność, czy znaki są widoczne dla kierujących, czy nie są zasłonięte przez reklamy i rosnące przy przejściach drzewa.

Ograniczone pole widzenia, spowodowane często nieprawidłowym parkowaniem, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych, może utrudnić dzieciom dostrzeżenie jadących pojazdów i sprawić, że niewłaściwie ocenią sytuację.

Oznakowanie przejścia popularną „Agatką” to wyraźny sygnał dla kierowców. W tym rejonie jest szkoła, przedszkole lub inna placówka oświatowa w rejonie której należy zachować szczególną ostrożność.

Rodzice i opiekunowie.

  • Upewnijcie się, że Wasze pociechy wiedzą, gdzie przechodzić przez jezdnię i w jaki sposób.
  • Ab zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, ich ubrania oraz plecaki wyposażcie w widoczne po zmroku odblaskowe elementy.
  • Jeszcze przed pierwszym dzwonkiem każdy z opiekunów może pokazać swoim podopiecznym, jak wygląda ich własna bezpieczna droga do szkoły. Przejdźmy z naszymi dziećmi całą trasę prowadzącą do szkoły. Pokażmy, gdzie są przejścia dla pieszych, gdzie jest sygnalizacja świetlna.
  • Pokażmy, jakie warunki należy spełnić, aby bezpiecznie pokonać przejście dla pieszych.
  • Pamiętajmy, że najbezpieczniejsza droga do szkoły nie oznacza wcale tej najkrótszej.

Niech droga do szkoły będzie bezpieczna dla każdego.


Źródło : https://strazmiejska.umtychy.pl/