Koncerty Magdaleńskie : Tadeusz Barylski – recital ogranowy.

 


Zapraszamy do wysłuchania trzeciego w tym roku koncertu w ramach cyklu Koncertów Magdaleńskich. W kościele pw. św. Marii Magdaleny w Tychach wystąpi Tadeusz Barylski.

Tadeusz Barylski to pochodzący z Częstochowy organista, pianista i pedagog. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat w Zespole Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie. Z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie organów prof. Mirosławy Semeniuk-Podrazy i dra Daniela Prajznera oraz Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Hanny Kryjak oraz dra Huberta Salwarowskiego. Warsztat doskonalił podczas mistrzowskich kursów organowych i fortepianowych pod kierunkiem wybitnych profesorów z Europy i USA. Wciąż rozwija swoje umiejętności gry na organach. W bieżącym roku ukończył studia podyplomowe pod kierunkiem prof. Juliana Gembalskiego w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, gdzie pracował nad sztuką improwizacji organowej.

Jest założycielem i prezesem Stowarzyszenia Fiori Musicali, promującego muzykę klasyczną i młodych wyróżniających się wykonawców. Wraz ze stowarzyszeniem organizuje cykliczne koncerty muzyki organowej w Koniecpolu, na Jasnej Górze oraz w małych miejscowościach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jego aktywna działalność koncertowa obejmuje zarówno recitale organowe, jak i występy z licznymi solistami, chórami, orkiestrami i zespołami kameralnymi. Jest tegorocznym Stypendystą Prezydenta Miasta Częstochowy dla uzdolnionych artystycznie, które w przeszłości odbierał już trzykrotnie. W swoim dorobku ma dwie płyty organowe, zawierające repertuar od Jana Sebastiana Bacha po muzykę XX wieku, nagrane w najbardziej znanych sanktuariach maryjnych na terenie Polski: w Krzeszowie i na Jasnej Górze. Zawodowo pełni funkcję organisty i chórmistrza w kościele św. Joachima w Sosnowcu-Zagórzu oraz prowadzi klasę fortepianu w Zespołach Szkół Muzycznych w Tychach i Sosnowcu.

Program koncertu:

  1. Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Preludium i fuga Es-dur BWV 552
  2. César Franck (1822-1890) – Cantabile
  3. César Franck – Pièce Héroïque
  4. Improwizacja na temat pieśni Ubi Caritas (Taizé)
  5. Flor Peeters (1903-1986) – Concert Piece op.52a


Źródło : https://kultura.tychy.pl/