Przysięga wojskowa na bieruńskim Rynku.

 


Krystian Grzesica – Burmistrz Miasta Bierunia i Dowódca 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej zapraszają na uroczystą przysięgę wojskową żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej, która odbędzie się 3 września br. na rynku w Bieruniu. Punktualnie o godzinie 11:00, zgodnie z ceremoniałem wojskowym, przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej z Bytomia, przysięgać będzie 35 żołnierzy. Po uroczystości odbędzie się pokaz sprzętu i uzbrojenia wojskowego.

W niedzielę, 3 września, Rynek w Bieruniu udostępniony zostanie na potrzeby realizacji niezwykłego przedsięwzięcia! Złożona na nim bowiem zostanie – po raz pierwszy w historii naszego miasta – przysięga wojskowa. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu wszystkich Mieszkańców Bierunia.

Żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożą uroczystą przysięgę, zgodnie z wojskowym ceremoniałem, przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa około godzinę. Potem Mieszkańcy będą mogli skorzystac z atrakcji przygotowanych przez wojsko – na Rynku staną rozmaite stoiska, odbęda się pokazy sprzętu i uzbrojenia wojskowego.

Podczas uroczystości, wojskowi oraz oficjalne delegacje złożą kwiaty pod Pomnikiem Powstańców Śląskich na Rynku. W wydarzeniu uczestniczyć będzie Burmistrz Miasta Bierunia Krystian Grzesica.

UWAGA! Od soboty, 2 września (godzina 12:00) Rynek w Bieruniu będzie zamknięty dla samochodów. Zmieniona organizacja ruchu drogowego obowiązywać będzie aż do zakończenia uroczystości.Źródło : https://www.bierun.pl/