Viktor Turkin nowym napastnikiem tyskiego GKS-u.

 


Wygrywał Puchar Kontynentalny i sięgał po mistrzostwo Białorusi. W poprzednim sezonie był najlepiej punktującym zawodnikiem swojego zespołu. Teraz Viktor Turkin będzie zdobywał bramki dla wicemistrzów Polski. 34-letni napastnik podpisał z „Trójkolorowymi” kontrakt obowiązujący do 30 kwietnia 2024 roku.

Doświadczony środkowy całą swoją dotychczasową karierę spędził za wschodnią granicą. W białoruskiej ekstralidze rozegrał w sumie 605 spotkań. Zdobył w nich łącznie 389 punktów za 154 bramki i 235 asyst. Największe sukcesy świętował w drużynie Yunost Mińsk. W zespole ze stolicy triumfował w rozgrywkach Pucharu Kontynentalnego oraz wywalczył mistrzostwo kraju. Do złotego medalu dorzucił jeszcze cztery srebrne krążki za drugie miejsca. Co ciekawe w sezonie 2015/16, kiedy Mińsk był bezkonkurencyjny w lidze wspólnie z Turkinem w zespole grali byli zawodnicy GKS-u Tychy, Andrij Michnow i Aleksiej Jefimienko.

Po wieloletniej grze dla drużyny z Mińska nowy hokeista wicemistrzów Polski przeniósł się do zespołu z Soligorska, a następnie trafił do Grodna. W kolejnych sezonach reprezentował barwy ukraińskiego Donbasuu, gdzie również był wyróżniającym się zawodnikiem.

W ubiegłym sezonie Turkin był najlepiej punktującym zawodnikiem HK Witebsk, czyli szóstej drużyny białoruskiej ekstraligi. W 55 spotkaniach sezonu zasadniczego zdobył 15 bramek i zanotował 36 kluczowych zagrań. W czterech meczach fazy play-off raz wpisał się na listę strzelców.

Nowy napastnik wicemistrzów Polski jest już w Tychach, gdzie wspólnie z zespołem przygotowuje się do startu sezonu.


Źródło : https://gkstychy.info/hokej/