Muzyczne Wieczory nad Jeziorem – Krzysztof Nowakowski & Formation-IN : „Jazzy Lake”.

 


Formation-In to akustyczny duet, w którym prowadzącym instrumentem jest wibrafon wspomagany brzmieniowo gitarą.

Duet ukazuje wirtuozerię obu muzyków oraz spectrum barwowe obu instrumentów odkrywając nowy, nieznany dotąd brzmieniowy wymiar wibrafonu i gitary. Inspiracją do założenia duetu stały się obrazy, których autorem był rosyjski prekursor abstrakcjonizmu Wasilij Kandinsky. Był on nie tylko znakomitym malarzem, ale także muzykiem, który słyszał swoje obrazy i używał muzycznych terminów do ich opisu. Według niego: „paleta jest klawiaturą, oczy są harmonią, a dusza fortepianem z wieloma strunami. Artysta jest ręką, która uderza w klawisze aby spowodować wibracje w duszy, a każdy dźwięk ma swój kolor, jego odcień jest wysokością tonu, a nasycenie dynamiką”.

Krzysztof Nowakowski – perkusjonista, wibrafonista, absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach . Jako młody perkusista miał już na swoim koncie występy w kraju i zagranicą , a także współpracę z teatrem muzycznym ,,Capitol” we Wrocławiu uczestnicząc w przedstawieniach tj.: „West Side Story” – Leonarda Bernsteina, oraz „Scat” – Leszka Możdżera. Współpracował z czołowymi artystami polskiej sceny muzycznej m.in.: z Marcinem Wyrostkiem, Justyną Steczkowską, Kayah, Michałem Czachowskim, Pawłem Steczkiem i Pawłem Bączkowskim.

Przemek Hanaj – gitarzysta, muzyk sesyjny, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Ukończył Instytut Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie gitary elektrycznej (2014) oraz wydział Wokalno-instrumentalny w specjalności gitara klasyczna (2011). Jako aktywnie działający muzyk sesyjny, brał udział w wielu polskich i międzynarodowych projektach koncertowych i studyjnych.


Źródło : https://kultura.tychy.pl/