Zabawa w mozaikę – rodzinne warsztaty w tyskim Muzeum Miejskim.

 


Zainspirowani wystawą „Vinicius Libardoni: Memento”, proponujemy skłonienie do refleksji nad tym, co utracone i niedostrzegalne dla oka tak, jak jeszcze 50 lat temu…

Uczestniczki i uczestnicy warsztatów stworzą mozaikę. Za inspirację posłuży mozaikowa dekoracja (proj. i wyk. Franciszek Wyleżuch) z nieistniejącego już budynku Zakładu Elektroniki Górniczej w Tychach (proj. Marek Dziekoński). To zaproszenie do świata abstrakcji, światłocienia, zabawy kontrastami, tak jak to robili architekci i plastycy podczas projektowania dawnej tyskiej ikony miasta – ZEG-u.

To propozycja nie tylko dla najmłodszych – zapraszamy też rodziców i opiekunów, ponieważ doceniamy rodzinne i międzypokoleniowe więzi. Ważne: osoby niepełnoletnie zapraszamy w towarzystwie opiekuna.

Zachęcamy również grupy zorganizowane – istnieje możliwość zamówienia warsztatów w innym, wcześniej wspólnie ustalonym terminie do 26 sierpnia 2023 roku (udział płatny: 100 zł od grupy, maksymalna liczba uczestniczek i uczestników to 30 osób).


Źródło : https://kultura.tychy.pl/