Bilety na hokejowe Mistrzostwa Świata Elity w Czechach.

 


Sprzedaż biletów na Mistrzostwa Świata Elity w Czechach rozpocznie się w październiku. Dostępne będą pakiety biletów dziennych na dwa lub trzy mecze w danym dniu meczu w Pradze lub Ostrawie. Ale już 20 lipca rozpoczęła się rejestracja dla osób, które chcą wziąć udział w losowaniu dotyczącym zakupu priorytetowego biletów.

– Pracujemy intensywnie nad ostatecznymi cenami biletów, ale wiadomo, że pakiety dzienne pierwszej kategorii będą kosztować od 2000 do 5000 CZK (ok. 85 do 215 EUR), a drugiej od 1500 do 4500 CZK (ok. 65 do 190 EUR). Pierwsza kategoria dotyczy pierwszego piętra areny Praskiej i wszystkich sektorów Ostrava Arena z wyjątkiem narożników A1, A5, B1 i B5, które należą do drugiej kategorii. W ramach drugiej kategorii cenowej planowane jest również czwarte piętro. W obu obiektach oferować także będziemy trzecią kategorię cenową w przedziale od 1000 do 3000 CZK (ok. 40 do 125 EUR), która będzie odpowiadała najwyższym rzędom areny – mówi Petr Bříza, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego MŚ Elity.

Losowanie pierwszeństwa zakupu biletów

Zainteresowanie biletami jest bardzo duże, dlatego organizatorzy przygotowali w tym roku nowość, która da kibicom możliwość wcześniejszego zabezpieczenia biletów, z losowaniem pierwszeństwa w zakupie biletów, które odbędzie się jesienią.

– Zainspirowały nas igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata w rugby oraz ostatnie mistrzostwa IIHF w hokeju w Tampere i Rydze. Celem losowania jest wyrównanie szans hokejowej publiczności w zdobyciu biletów. Dotyczy to nie tylko dla fanów czeskich, ale także zagranicznych. Zwycięzca będzie mógł kupić od jednego do sześciu biletów według swoich preferencji w pierwszej i drugiej kategorii cenowej – wyjaśnia Petr Bříza.

W pierwszej fazie wszyscy zainteresowani fani zarejestrują się na stronie (2024.iihfworlds.com), która będzie aktywna od 20 lipca. Uczestnik może zarejestrować się tylko raz, podając swój adres e-mail i numer telefonu. W drugiej fazie uczestnicy zostaną poproszeni e-mailem o wybranie maksymalnie trzech preferowanych drużyn i odpowiednich dni meczowych.

W drugiej połowie września odbędzie się loteria, na podstawie której uczestnicy dowiedzą się, czy uzyskali możliwość zakupu priorytetowego.

– Zwycięzcy będą mieli w sumie pięć dni na zakup biletów. Otwarcia priorytetowego zakupu biletów spodziewamy się w pierwszej połowie października. Zwycięzcy nie mają możliwości rezerwacji biletów, należy je opłacić po dokonaniu wyboru wybraną metodą płatności, oczywiście od każdego zależy, czy i w jakim stopniu będzie chciał skorzystać z udanego losowania. Około 20% pojemności sprzedażowej areny zostanie przeznaczone na losowanie w każdym dniu meczu rundy eliminacyjnej. Następnie bilety będzie można kupić w ramach tradycyjnej sprzedaży. Jeżeli los nie uśmiechnie się do kogoś w konkursie, będzie miał możliwość zakupu biletów również w kolejnej publicznej sprzedaży. Dokładny cennik biletów podamy pod koniec lata, kiedy poznamy już terminarz meczów – wyjaśnia Bříza.

Oficjalna sprzedaż biletów rozpocznie się po zakończeniu losowania, czyli w pierwszej połowie października.

Fazy ​​losowania biletów:

  • Pierwszy etap – Rejestracja przez 2024.iihfworlds.com od 20 lipca 2023 r.
  • Drugi etap – Wybór drużyn i konkretnych meczów: do 15 września 2023 r
  • Trzeci etap – Losowanie i kontakt ze zwycięzcami losowania: druga połowa września 2023 r
  • Czwarty etap – Przedsprzedaż biletów dla zwycięzców: pierwsza połowa października 2023 r.


Źródło : https://polskihokej.eu/