Fortepian plenerowy – Łukasz Szubski : „Piano Best Covers”.

 


To z miłości do fortepianu powstał program „Piano Best Covers”, który podczas cyklu Fortepian plenerowy zaprezentuje Łukasz Szubski.

Łukasz Szubski jest pianistą z Dąbrowy Górniczej. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat. Na początku swojej muzycznej drogi to rodzice dopingowali go, pomagali i wspierali w ćwiczeniu na pianinie, za co jest im (jak sam przyznaje) ogromnie wdzięczny! Miał wielkie szczęście, że w dalszych muzycznych krokach trafiał na fantastycznych Profesorów, którzy rozbudzali w nim miłość do muzyki. Artysta sam często powtarza: to chyba najistotniejsze – pokochać muzykę.

Teraz bez muzyki i fortepianu nie wyobraża sobie życia… Muzyka klasyczna dla każdego pianisty to absolutna podstawa!  stwierdza Szubski. Dopiero po latach grania dostrzegł jej niekończące się bogactwo, różnorodność emocji, piękno harmonii, rozbudowaną formę i trudności techniczne, jakie stawia każdemu muzykowi. Ale odkąd pamięta interesowała go również muzyka rozrywkowa – taka, którą będzie mógł zagrać na fortepianie. Uwielbia muzykę rockową i od dłuższego czasu to właśnie tej muzyce poświęca sporo uwagi, aranżując kompozycje legendarnych Zespołów, jak Metallica, Nirvana, Queen, Guns N’Roses, AC/DC, Deep Purple, System Of A Down i wiele, wiele innych. Teraz nie ogranicza się tylko do rocka. W dużym skrócie – uwielbia aranżować i grać wszystko, co mu się po prostu spodoba! Fortepian nie ma granic, to jest jego piękno. I to chcę również przekazać swoja muzyką. – kończy artysta.


Źródło : https://kultura.tychy.pl/