Sebastian Bożenko nowym zawodnikiem GKS-u Tychy.

 


Ma 25 lat i zagrał już na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Zaliczył epizod w Energa Basket Liga w barwach WKS Śląska Wrocław, ale ostatni sezon spędził już w Suzuki 1 Lidze. Sebastian Bożenko został nowym zawodnikiem GKS-u Tychy. Jego kontrakt będzie obowiązywać przez najbliższy sezon.

Nie zastanawiałem się długo nad propozycją, bo od lat obserwuje całą organizacje klubu z Tychów. Zainteresowanie trenera moją osobą było już od kilku sezonów, dlatego wiedziałem, że zależało mu na tym transferze. Jest to świetny szkoleniowiec, który zawsze dobrze pokazuje się w lidze – wyjaśnia Sebastian Bożenkonowy zawodnik GKS-u Tychy.

Zawodnik minione rozgrywki spędził w pierwszoligowym WKS Śląsk II Wrocław rozgrywając łącznie 27 spotkań. W ostatnich dwóch sezonach zdobył łącznie 705 punktów.

Z zeszłego sezonu pamiętam wyjazdową rywalizacje. Był to dla nas ważny mecz, walczyliśmy do samego końca i ostatecznie udało nam się wywieźć zwycięstwo z Tychów. Był to jeden z powodów mojego przejścia do GKS-u, ponieważ trener Tomasz Jagiełka zawsze z dobrych zawodników potrafi stworzyć zgrany zespół – dodał rozgrywający GKS-u Tychy.

W następnym sezonie chciałbym przede wszystkim grać na dobrym poziomie oraz zostać jednym z liderów tej drużyny. Myślę, że jesteśmy w stanie zająć dobre miejsce w sezonie zasadniczym, a potem awansować minimum do półfinałów play-off i powalczyć o medale. Na pewno nie będzie to łatwe, ale lubię stawiać sobie wyzwania – puentuje Sebastian Bożenko.Źródło : https://gkstychy.info/koszykowka/