Przy ul. Nałkowskiej rozpoczęła się budowa dwóch parkingów.

 


Rozpoczęła się budowa dwóch parkingów przy ul. Nałkowskiej. Łącznie mieszkańcy zyskają 74 nowe miejsca do parkowania. Wkrótce ruszy też remont chodnika.

Pierwszy (mniejszy) parking powstanie w efekcie przesunięcia chodnika znajdującego się na wysokości ul. Nałkowskiej od nr 28 do nr 44. Dzięki temu przybędzie 30 miejsc, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych. Drugi, zlokalizowany za budynkiem należącym do TSM „Oskard”, zagwarantuje kolejne 44 nowe miejsca parkingowe, w tym 3 niebieskie, z kopertami. Nawierzchnia większego parkingu wykonana zostanie w technologii umożliwiającej łatwe odprowadzanie wód gruntowych. Obiekty wybuduje firma Drokan 1, a prace powinny zakończyć się w drugiej połowie wakacji.

W najbliższym czasie, rozpocznie się też remont nawierzchni chodnika po północnej stronie ulicy Nałkowskiej. To wybrane odcinki, które mieszkańcy zgłosili w ramach budżetu obywatelskiego. Z innych projektów „obywatelskich” zakończył się już remont parkingu przy ulicy Reymonta 62-65, gdzie do dyspozycji jest 18 miejsc postojowych.


Źródło : https://mzuim.tychy.pl/