Jechali „na podwójnym gazie” – stracili uprawnienia.

 


Pomimo wielokrotnych apeli do kierowców o zachowanie trzeźwości za kółkiem, w dalszym ciągu nie kierują się oni rozsądkiem wsiadając do pojazdu „na podwójnym gazie”. Poniedziałkowe działania tyskich policjantów doprowadziły do zatrzymania aż czterech kierujących pod wpływem alkoholu.

Nietrzeźwi kierujący stwarzają bardzo duże zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla swoich pasażerów i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Każda, nawet najmniejsza ilość alkoholu w organizmie może zakłócić reakcję kierującego na otoczenie. Z tego powodu policjanci cyklicznie przeprowadzają kontrolę trzeźwości na tyskich drogach, eliminując z ruchu kolejnych kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Poniedziałkowe kontrole są niestety dowodem na to, że w dalszym ciągu nie brakuje kierowców lekceważących obowiązujące przepisy, a przede wszystkim niezważających na zagrożenie, które stwarzają na drodze. Policjanci skontrolowali łącznie 260 kierujących. Czterech z nich z powodu alkoholu straciło uprawnienia i odpowie za swój czyn przed sądem:

– o godzinie 2:18 w Tychach na trasie DK-1 policjanci zatrzymali do kontroli 46-letniego kierującego pojazdem marki Kia. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało wynik blisko 2 promili alkoholu.

– o godzinie 04:45 w Tychach na alei Piłsudskiego mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki BMW. 35-letni mężczyzna miał ponad 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu;

– o godzinie 06:31 w Tychach na alei Jana Pawła II policjanci skontrolowali kierującego pojazdem marki Seat. Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wynik wskazał ponad 0,7 promila alkoholu;

– o godzinie 05:00 w Tychach na alei Piłsudskiego zatrzymano do kontroli kierującego pojazdem marki Opel. Badanie wskazało, że mężczyzna znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Wynik kontroli wykazał 0,11 mg/l (0,2 promila).

Przypominamy!

Jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które oprócz 2-letniego więzienia, grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

Za kolejne prowadzenie pojazdu po pijanemu, sąd orzeka nawiązkę na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w wysokości co najmniej 10 tysięcy złotych.


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/