Podsumowanie weekendu w Tyskiej Lidze Futsalu.

 


Już tylko trzy zespoły mogą zostać Mistrzem Robimy Remonty Tyskiej Ligi Futsalu w sezonie 2022/2023. Sprawa tytułu rozstrzygnie się pomiędzy The Naturatem Hydro Optima, La Zabawą oraz Piwkarzykami, a ciekawostką jest fakt, że wszystkie te ekipy zmierzą się jeszcze ze sobą w bezpośrednich starciach, które będziemy chcieli pokazać w transmisjach na żywo. Czyż nie brzmi pięknie ?

Liderujący w tabeli The Naturat Hydro Optima w niedzielę podejmował Kamratów z Wembley’a. Do 24 minuty niżej notowani Kamraci stawiali dzielny opór bezbramkowo remisując, ale właśnie wtedy „Fiołki” włączyli turbodoładowanie i otworzyli worek z bramkami. Faworyci ostatecznie wygrali 4:0 i umocnili się na 1 miejscu w tabeli.

W drugim meczu dnia miały być derby i emocje, a był jednostronny mecz i popis Piwkarzyków, którzy bezlitośnie obnażyli słabości Piłkarskich Emerytów. Hat trickiem w tym meczu popisał się Marcin Kuzak od którego młodsi koledzy z ligi mogą się jeszcze sporo nauczyć. Ostatecznie w meczu bez większej historii 2-krotni Mistrzowie TLF pewnie wygrali 8:2.

Szalone widowisko zafundowali Adwokaci Śląsk oraz From UA. Ci pierwsi głodni gry (po tym jak dzień wcześniej oddali mecz walkowerem) wybiegli na parkiet podwójnie zmobilizowani, aby zmazać plamę z soboty. Mogłoby się wydawać, że spotkanie z From UA będzie przysłowiowym spacerkiem, ponieważ rywale zagrali w tym meczu bez ani jednego zawodnika na zmianę. Do przerwy mieliśmy remis 1:1 i mogło się wydawać, że Adwokaci „odjadą” przeciwnikowi, który z minuty na minutę opadał z sił. Nic jednak bardziej mylnego, bowiem gracze From UA walczyli jak lwy, a do tego mieli w swoich szeregach fenomenalnego Dmytro Antonova, który zdobył wszystkie 4 bramki dla swojego zespołu. Pech tego gracza jak i całej ekipy From Ua polegał na tym, że Adwokaci 5-krotnie pokonywali Jarosława Zabraniaka i to Michał Różycki i Spółka dopisali na swoje konto 3 punkty.

W hicie dnia La Zabawa w ciężkich bólach wywalczyła komplet punktów w meczu z FC Dallas. Po 24 minutach i dwóch bramkach niezawodnego Mateusza Żytki La Zabawa realizowała swój plan i prowadziła 2:0. Nadzieje w serca Dallasów w 31 minucie wlał Tomasz Cedro i zielono-czarni wrócili do gry. W ostatnich 3 minutach ekipa Pawła Pytla postawiła wszystko „va bank” i zaatakowała w pięciu. Pomimo kilku okazji żadna ze stron nie umieściła już piłki w bramce i mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem aktualnych Mistrzów TLF 2:1.

W meczu o życie Antrax drugi raz w tym sezonie pokonał Bieruńskich Grajków i tym samym zachował jeszcze szanse na uniknięcie degradacji. Zespół z Bierunia desygnował do gry aż 10 zawodników co prawdopodobnie było rekordem frekwencji tego zespołu w tym sezonie. Ilość nie przełożyła się jednak na jakość, bo to Antrax pewnie wygrał 5:1 i do Kamratów traci już tylko (i nadal aż) 6 punktów.

W jedynym meczu w 2 lidze Oszołomy dość niespodziewanie ograli ‘A’msterdam 7:3 i awansowali na 5 miejsce w tabeli. Obie ekipy darzą się ogromną sympatią o której nie było jednak mowy na parkiecie o czym świadczy spora liczba żółtych kartek pokazanych przez arbitrów prowadzących zawody. Ojcem zwycięstwa Oszołomów był Wojciech Przybylski, który aż 4-krotnie pokonał Pawła Gulca. Porażka ‘A’msterdamu praktycznie przekreśliła ich szanse na awans w tym sezonie, z kolei Oszołomy wrócili do gry o pierwszą „szóstkę” w 2 lidze.

Do zakończenia 13 edycji TLF pozostało już tylko 5 kolejek, a po mijającym weekendzie mamy już coraz mniej niewiadomych. Tak jak wspominaliśmy na wstępie, sprawa tego co najważniejsze czyli Mistrzostwa rozstrzygnie się pomiędzy prowadzącą trójką. Wszystkie pozostałe zespoły definitywnie straciły już szanse na zajęcie 1 miejsca. Terminarz w sezonie 2022/2023 ułożył się na tyle fantastycznie, że trio The Naturat, La Zabawa i Piwkarzyki skrzyżuje między sobą rękawice i to właśnie te mecze będą decydujące dla końcowego układu podium w tym sezonie. Będzie się działo, oj będzie…Źródło : https://futsal-tychy.futbolowo.pl