Podsumowanie weekendu w Tyskiej Lidze Futsalu.

 


Miniony weekend przyniósł nam bardzo wiele odpowiedzi w obu ligach. W 1 lidze po porażce FC Dallas z The Naturatem Hydro Optima, szanse tych pierwszych na zdobycie mistrzostwa są już tylko matematyczne. Co gorsza dla „Dallasów” to już sama walka o podium będzie dla nich karkołomnym zadaniem, bowiem pierwsza trójka zbudowała już solidną przewagę nad resztą stawki. Sprawa mistrzostwa w sezonie 2022/2023 rozegra się pomiędzy The Naturatem, La Zabawą i Piwkarzykami, których obecność w najlepszej trójce jest niemałym zaskoczeniem.

Ciekawostką jest fakt, że jeśli po tytuł sięgnie ktoś z dwójki La Zabawa/Piwkarzyki to wyprzedzi w tabeli wszechczasów Bad Boys, którzy od 10 lat zajmują 1 miejsce w tabeli wszechczasów.

W dole tabeli sytuacja zarówno Antraxu jak i Bieruńskich Grajków stała się jeszcze bardziej dramatyczna niż przed weekendem, a to dlatego, że oba te zespoły przegrały swoje mecze, a ich ligowi sąsiedzi z tabeli zapunktowali. Już tylko cud może uchronić obie te ekipy przed degradacją.

W 2 lidze również coraz mniej niewiadomych. Tyskie Dzbany jedną nogą są już praktycznie w 1 lidze, ponieważ przewaga nad trzecimi w tabeli Jesionami wzrosła już do 11 punktów. W niedzielę byliśmy świadkami najwyższego zwycięstwa w 13 edycji TLF oraz jednego z największych wyników w całej historii ligi, ponieważ Dzbany zdemolowali Lekarzy aż 20:0!!!

Matematyka nie kłamie i jasno mówi, że Tyskie Dzbany do zapewnienia sobie awansu potrzebują już zaledwie 3 punktów, które muszą zdobyć w jednym z czterech spotkań jakie zostały im do rozegrania w tym sezonie. Biorą pod uwagę różnicę klas jaka dzieli beniaminka z resztą stawki to w zasadzie już dzisiaj możemy zacząć mówić o tym, że Dzbany w przyszłym sezonie zagrają w 1 lidze.

Drugim najpoważniejszym kandydatem do awansu jest Luz Blues Team. „Bluesmeni” wygrali z ‘A’msterdamem 4:2, dzięki czemu powiększyli przewagę zarówno nad niedzielnym rywalem, jak również nad Jesionami, którzy stracili punkty w weekend zaledwie remisując z Oszołomami 2:2.

Największym przegranym minionego weekendu jest ekipa ‘A’msterdamu, która uległa dwóm bezpośrednim rywalom w walce o awans, przez co marzenia o zajęciu miejsc 1-2 w 2 lidze będzie trzeba odłożyć o rok.

W środku tabeli 2 ligi do ostatniej kolejki będzie trwała zażarta walka o prawo gry w TLF CUP, w której udział biorą Football Club Brothers, Unknown Team, Oszołomy oraz Pampeluna. Tylko dwa z czterech tych zespołów zagrają w marcu w turnieju kończącym sezon 2022/2023.

Jak widać ostatnia faza sezonu 2022/2023 na obu szczeblach zapowiada się iście pasjonująco!Źródło : https://futsal-tychy.futbolowo.pl