Klub Wilkowyje MCK : Czwartek z Teatrem dla Dorosłych – Shirley Valentine.

 


Klub Wilkowyje MCK – 02.02.2023 r., godz. 19.00
Wstęp wolny.

Zapraszamy na Czwartek z Teatrem dla Dorosłych!
„Shirley Valentine” w wykonaniu rewelacyjnej Izabeli Noszczyk z Teatru Scena Poczekalnia z Łodzi.
Spektakl Willy’ego Russella to monolog czterdziestoletniej „kury domowej”, świadomej straconego czasu i niezrealizowanych marzeń. To opowieść o ludziach, którzy zapominają, kim są i po co żyją. Ta historia zachęca, aby zastanowić się nad sobą i próbować coś zmienić. Może pójść za głosem serca? Może zrealizować jakiś szalony pomysł? Po prostu postawić sobie nowe wymagania! A jeśli nawet kończy się to czasem porażką, to ona przecież nas czegoś uczy.
O Shirley słów kilka:
„Kiedyś byłam Shirley… kiedyś byłam Shirley Valentine… co się stało? Dlaczego teraz jestem taka? Przez co? Przez kogo? Ja nie chcę. Pamiętasz Shirley Valentine? Wyszła za chłopaka imieniem Joe i pewnego dnia sprowadziła się tutaj. Zmieniła wprawdzie nazwisko na Bradshaw, ale pozostała nadal Shirley Valentine. Przez jakiś czas. Wiedziała kim jest… dawniej. Często się śmiała. Dużo i często. Śmiała się razem z Joe’m. Wiedzieli, co to jest radość i szczęście. Co się z nimi stało…”
„A teraz nadszedł ten wielki dzień. I jadę. Będę siedziała na greckiej plaży i zajadała oliwki. Wszystkiego spróbuję, tak jak dawniej. Będę Shirley Odważną. Będę się wszystkim cieszyć. Cudów nie ma, lat mi nie ubędzie, ale zamiast mówić: Boże mam 42 lata, powiem: Shirley, masz dopiero 42 lata, jakie to FANTASTYCZNE…”
  • Reżyseria: Robert Czechowski
  • Opracowanie muzyczne: Damian Neogenn-Lindner
  • Asystent reżysera: Sebastian Nowicki
  • Producent: Scena Poczekalnia
  • Shirley Valentine – Izabela Noszczyk
  • Czas trwania przedstawienia: 90 min.