Tyska Galeria Sportu : Jubileusz legend GKS–u Tychy.

 


Tyska Galeria Sportu – 26.01.2023 r., godz. 18.00

Wstęp wolny – zapisy : 515 717 430 (także SMSem), k.hajduk@tgs.tychy.pl

Jubileusz legend GKS–u Tychy – 70 urodziny Mariana Piechaczka i Kazimierza Szachnitowskiego.

Kolejne spotkanie w Tyskiej Galerii Sportu to jubileuszowa rozmowa z legendami GKS–u Tychy, filarami zespołu wicemistrza Polski z 1976 roku. Marian Piechaczek i Kazimierz Szachnitowski zajęli miejsca w czołowej dziesiątce plebiscytu na najlepszych sportowców 50-lecia GKS–u Tychy.

Będzie to okazja do wspomnień, a nasi goście z pewnością podzielą się z publicznością anegdotami z czasów swojej bogatej kariery sportowej. Dodatkową atrakcją będzie prezentacja unikalnych fotografii oraz materiałów filmowych z lat 70.

Marian Piechaczek to wychowanek Górnika Radlin, który do GKS–u Tychy trafił w 1972 roku. Już w wieku 21 lat został kapitanem drużyny. Był powoływany do reprezentacji Polski. Jako piłkarz Ruchu Chorzów zdobył w 1979 roku mistrzostwo Polski.

Kazimierz Szachnitowski zasilił GKS Tychy jako zdolny napastnik Zastalu Zielona Góra. Z tyskim klubem i naszym miastem związał się na stałe. Grał w nim z przerwami na występy w lidze fińskiej do 1989 roku. Potem był m.in. trenerem GKS–u Tychy. Młodzieżowy reprezentant Polski.