Tyska drogówka podsumowała działania „Bezpieczny pieszy”.

 


W działaniach tyskiej drogówki pod nazwą „Bezpieczny pieszy” mundurowi ujawnili 81 wykroczeń. Większość dotyczyła przekroczenia prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Apelujemy o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego.

W ramach poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci tyskiej drogówki przeprowadzili wczoraj akcję pod nazwą „Bezpieczny Pieszy”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na pieszych i rowerzystów, a także kierujących, którzy popełniają rażące względem nich wykroczenia. Łącznie policjanci ujawnili 81 wykroczeń z czego zdecydowana większośc dotyczyła kierujących pojkazdami. 62 przewinienia dotyczyły przekroczenia prędkości w rejonie przejść dla pieszych, a 2 innych nieprawidłowych zachowań w stosunku do niechronionych uczesntników ruchu drogowego. Ponadto mundurowi ujawnili 17 wykroczeń popełnionych przez pieszych, polegajacych na przechodzeniu w miejscu niedozwolonym, oraz zatrzymali jedno prawo jazdy.

Przypominamy, że prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną. Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków to jest natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

Pamiętajmy, że to my sami mamy największy wpływ na własne bezpieczeństwo. Stosując się do przepisów, możemy zmniejszyć ryzyko uczestniczenia w zdarzeniu drogowym, a co za tym idzie odniesienia obrażeń czy utraty życia.


Źródło  https://tychy.policja.gov.pl/