Tyszanie rozpoczęli pierwszy etap przygotowań.

 


Pod koniec listopada zazwyczaj kończyli ligowe zmagania, ale w tym roku wyjątkowo rozpoczęli już przygotowania do rundy wiosennej. 24 zawodników pojawiło się na pierwszym treningu przed startem rundy wiosennej.

– Zastanawiałem się trochę nad rozplanowaniem okresu przygotowawczego, bo jest to specyficzny sezon ze względu na Mistrzostwa Świata. Nie wiedzieliśmy również jaka będzie pogoda. W pierwszym etapie bardziej skupimy się na pracy indywidualnej, ale taktyka również się pojawi. Będzie dużo rozmów z piłkarzami, a ponadto rozegramy dwa sparingi . Motorykę wprowadzimy w kolejnym etapie. Rozpocznie się on już w trakcie indywidualnych rozpisek, a następnie od początku nowego roku na zawodników czeka bardzo dużo taktyki – mówi Dominik Nowak, trener GKS Tychy.

Na razie trener GKS Tychy czeka na powrót wszystkich zawodników. Kamil Kargulewicz i Mateusz Radecki przechodzą obecnie rehabilitację, z kolei Miłosz Pawlusiński pracuje indywidualnie z klubowym masażystą. Z drużyną nie trenuje również Jan Biegański, który po powrocie z kadry ma swój plan przygotowań. Z jakichkolwiek aktywności cały czas jest wyłączony Nemanja Nedić.

Wczoraj tyszanie trenowali tylko rano, z kolei w kolejnych dniach czekają na nich dwie jednostki treningowe. Już za tydzień przed GKS-em Tychy pierwszy z dwóch zaplanowanych sparingów. O godzinie 13:00 tyszanie zmierzą się z Legią Warszawa.

– Na pewno jest duża rywalizacja, żeby z każdy z zawodników czuł na plecach oddech konkurenta. Mamy bardzo fajną atmosferę i świetnie się pracuje. Każdy chce grać, ale jest zdrowa rywalizacja. Fajnie, że mieliśmy teraz dwa tygodnie przerwy, bo mogliśmy odpocząć nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Ja się już bardzo cieszę na najbliższe dni, bo sporo będzie zajęć z piłką – zaznacza Adrian Kostrzewski, bramkarz GKS Tychy.

Pierwszy etap przygotowań zakończy się 9 grudnia sparingiem z Ruchem Chorzów. Następnie zawodnicy będą realizować rozpiski indywidualne i ponownie spotkają się na boisku 4 stycznia.

Kadra na pierwszym treningu przed startem rundy wiosennej:

Bramkarze: Konrad Jałocha, Adrian Kostrzewski, Adrian Odyjewski, Kacper Dana

Obrońcy: Petr Buchta, Maciej Mańka, Krzysztof Wołkowicz, Krzysztof Machowski, Kamil Szymura, Dominik Połap, Konrad Pipia

Pomocnicy: Marcin Kozina, Antonio Dominguez, Michał Ploch, Wiktor Żytek, Natan Dzięgielewski, Mateusz Czyżycki, Aleksander Biegański, Dorian Orliński, Mikołaj Oleksy

Napastnicy: Daniel Rumin, Gracjan Jaroch, Tomas Malec, Patryk Mikita.

Plan przygotowań GKS-u Tychy do rundy wiosennej – etap I:

28 listopada – powrót do treningów
5 grudnia (poniedziałek), godz. 13:00 – sparing z Legią Warszawa (Legia Training Center)
9 grudnia (piątek), godz. 11:00 – sparing z Ruchem Chorzów
10 grudnia – 3 stycznia – przerwa świąteczno-noworoczna
4 stycznia – początek okresu przygotowawczego do rundy wiosennej