Stracił prawo jazdy – otrzymał 27 punktów karnych i mandat na kwotę 1100 złotych.

 


Policjanci z grupy Speed na co dzień zwalczają agresywne i niebezpieczne zachowania na drogach. Zatrzymany przez nich do kontroli drogowej 44-latek popełnił pięć wykroczeń, gromadząc 27 punktów karnych. Mężczyzna stracił prawo jazdy i otrzymał łącznie mandat karny na kwotę 1100 złotych.

Policyjna grupa Speed w Tychach namierzyła kolejnego pirata drogowego. 44-letni kierujący mercedesem zwrócił uwagę policjantów jazdą bez włączonych świateł oraz przekroczeniem prędkości na trasie DK1. Mężczyzna jechał 100 km/h, podczas gdy dopuszczalna prędkość wynosiła 70 km/h. Ponadto kierujący jechał lewym pasem ruchu, mimo że prawy był wolny i zmienił pas bez użycia kierunkowskazu. Na koniec okazało się, że jedną rękę miał zajętą trzymaniem telefonu komórkowego, przez który prowadził rozmowę.

Łącznie za wszystkie wykroczenia mężczyzna otrzymał mandat karny wysokości 1100 złotych. Kierujący stracił prawo jazdy, gromadząc 27 punków karnych. Apelujemy do kierowców, aby nie lekceważyli zasad bezpieczeństwa na drodze, ponieważ to może doprowadzić do tragedii.


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/