KONKURS „Drzewko Bożonarodzeniowe” w ramach XIV Tyskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

 


Już za miesiąc miasto Tychy powoli przygotowywać się będzie do Świąt Bożego Narodzenia, a jedno z ulubionych miejsc tyszan, Plac Baczyńskiego – na XIV Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy. Po kilku latach przerwy powraca też wspólne strojenie choinek odbywające się w formie konkursu skierowanego do dzieci z tyskich przedszkoli, szkół podstawowych i domów kultury. Czekają atrakcyjne nagrody, a zgłoszenia przyjmowane są do 16 listopada.

Nic tak nie rozczula jak ozdoby choinkowe, pieczołowicie przygotowywane przez najmłodszych! Dlatego po raz kolejny Miejskie Centrum kultury w Tychach zaprasza do udziału w konkursie „Drzewko Bożonarodzeniowe” odbywającego się na inaugurację tegorocznego XIV Tyskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Tychach. 16 grudnia na Placu Baczyńskiego stanie 12 choinek, o których przystrojenie zadbają sześcioosobowe reprezentacje dzieci ze zgłoszonych placówek. Pod okiem opiekunów najmłodsi wyczarują świąteczną atmosferę zdobiąc drzewka – a to za każdym razem piękny lokalny akcent, który sprawia, że Jarmark może wystartować z pełną mocą!

W ramach konkursu podczas zajęć w placówkach własnych, zgłoszonych do konkursu podmiotów dzieci przygotują ozdoby (takie jak łańcuchy, kokardy, bombki, zawieszki czy szpic), którymi następnie, w dniu inauguracji Tyskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego przystroją drzewka. Komisja oceniać będzie estetykę wykonania ozdób, ich oryginalność i pracochłonność wykonania, a podczas zdobienia choinek – spójność kompozycyjną całości. UWAGA! Opiekun lub nauczyciel może wyznaczyć maksymalnie sześcioro chętnych do wzięcia udziału w konkursie dzieci, których zadaniem będzie własnoręczne stworzenie ozdób i przystrojenie nimi drzewek.

Organizatorzy podkreślają wartość udziału w konkursie – to nie tylko rozwój umiejętności plastycznych dzieci czy kultywowanie tradycji strojenia choinek, ale także aktywizacja społeczności, która zbierać będzie się wokół udekorowanych drzewek. W minionych latach (lata 2018 i 2019) wśród ozdób można było znaleźć między innymi te nawiązujące do miasta – znalazły się tu ozdoby w barwach tyskich drużyn sportowych czy herbu Tychów.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci z tyskich przedszkoli, szkół podstawowych i miejskich domów kultury zgłoszone jako grupy przez opiekunów. Regulamin i kartę zgłoszenia można znaleźć na stronie: https://kultura.tychy.pl/2022/10/20/konkurs-na-klasowe-strojenie-choinki-powraca-na-jarmark/

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 16 listopada do godz. 12.00 lub do wyczerpania miejsc. W konkursie weźmie udział 12 pierwszych zgłoszeń dostarczonych osobiście do Miejskiego Centrum Kultury w Tychach lub e-mailowo na adres daria.gawronska@mck.tychy.pl

Warto zawalczyć o zwycięstwo – pula nagród finansowych w Konkursie wynosi 2000 złotych – laureaci pierwszego miejsca otrzymają 1000 złotych, a dalej kolejno 600 i 400 złotych. Dla wszystkich grup przewidziane są ponadto pamiątkowe dyplomy. Ogłoszenie wyników odbędzie się pierwszego dnia Jarmarku, w piątek 16 grudnia o 18.30.

Organizator : Miejskie Centrum Kultury w Tychach