Tyscy dzielnicowi doskonalili sztukę mediacji.

 


Dzielnicowi tyskiej komendy uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym na rzecz promocji mediacji w ramach obchodzonego w dniach 17-21 października „Tygodnia mediacji”. Spotkanie zawierało prelekcję przeprowadzoną przez mediatora, który przekazał im cenną wiedzę przydatną podczas codziennej służby.

W Komendzie Miejskiej Policji w Tychach zorganizowane zostało szkolenie dla dzielnicowych w związku z realizacją zadań związanych z działaniami na rzecz promocji mediacji. Spotkanie odbyło się w ramach obchodzonego od 17 do 21 października „Tygodnia mediacji”. Prowadząca spotkanie pani Dorota Czerkies upowszechniła ideę mediacji, jako narzędzia rozwiązywania konfliktów na gruncie karnym. Policjanci mieli okazję usłyszeć wykład na temat porad oraz informacji mówiących o korzyściach płynących z mediacji. Poruszane były pozasądowe sposoby rozwiązywania sporów. Wszystko po to, by mieć jak największą wiedzę o tym, że nie wszystkie sprawy muszą kończyć się w sądzie.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz przekazane cennej wiedzy, która z jest przydatna podczas wykonywania codziennej pracy dzielnicowych.

Informujemy, iż w związku z obchodzonym Międzynarodowym Dniem Mediacji oraz Tygodniem Mediacji przypadającym w dniach 17 – 21 października 2022 roku, na terenie całego kraju odbędą się spotkania, konferencje oraz seminaria poświęcone zagadnieniu mediacji. Jednym z celów tych działań jest możliwość spotkania z mediatorem i uzyskania informacji, co zrobić, żeby skorzystać z mediacji, jak przebiega postępowanie mediacyjne i jakie przynosi korzyści. W ramach tej inicjatywy w budynkach Sądu Rejonowego w Tychach mediatorzy udzielać będą osobiście oraz pod wskazanymi numerami telefonów konsultacji. Szczegółowy harmonogram.


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/