40 lat tyskich trolejbusów – harmonogram imprezy.

 


40 lat tyskich trolejbusów (sobota, 1 października) – harmonogram
  • 12:00 – start imprezy, przyjazd 1trolejbusu linii 40 na Plac pod Żyrafą, powitanie Gości przez Prezesa Zarządu, przemówienie oraz poczęstunek okolicznościowym ciastem.
  • 12:00-16:00 – wystawa trolejbusów, interaktywne stanowiska, wśród nich makieta systemu informacji pasażerskiej, prezentacja osprzętu sieciowego, w tym podłączonej i działającej na specjalnej konstrukcji trolejbusowej zwrotnicy elektrycznej. Wszystkimi urządzeniami będzie można samodzielnie sterować i zobaczyć z bliska, jak one działają. Na placu dostępni będą pracownicy TLT, z którymi będzie można porozmawiać i otrzymać jakiś upominek.
  • 12:30, 13:15, 14:00, 14:45, 15:30 – odjazdy trolejbusu linii 40 na okrężne kursy okolicznościowe. Linia 40 obsługiwana będzie Solarisem Trollino 12MD o wyjątkowo pasującym do okazji numerze bocznym 40 (na zdjęciu). Dla pasażerów przygotowaliśmy pamiątkowe bilety. Będą one wydawane przez Kierowcę podczas wsiadania do pojazdu.
  • 13:00, 14:00, 15:00 – odjazdy specjalnego trolejbusu na zwiedzanie zajezdni. Z uwagi na pojemność trolejbusu i konieczność zapewnienia bezpieczeństwa podczas przebywania na terenie zakładu, liczba miejsc każdego przejazdu będzie ograniczona do liczby miejsc siedzących w pojeździe. Zapisy na przejazdy będą możliwe po oficjalnych przemówieniach i poczęstunku ciastem.
Teren imprezy przed godziną 12:00 będzie ogrodzony i niedostępny dla zwiedzających, ponieważ podczas ustawiania pojazdów, wszystkich konstrukcji oraz instalacji elektrycznych osoby postronne nie powinny przebywać w pobliżu. Zapraszamy serdecznie od godziny 12:00.