Zwycięstwo tyskich hokeistów w sparingu z KH Energa Toruń.

Ostatni domowy sparing od pierwszych minut nie układał się po myśli hokeistów GKS Tychy. Goście błyskawicznie objęli prowadzenie i podopieczni trenera Sidorenki musieli gonić wynik. Do remisu udało się doprowadzić dopiero na niewiele ponad pięć minut przed końcem pierwszej tercji. Trójkolorowi wykorzystali grę w przewadze i Jakub Bukowski pewnie pokonał bramkarza rywali.

Druga tercja przypominała pierwszą, tyszanie strzelali na bramkę torunian, ale żaden ze strzałów nie był celny. Goście mieli więcej szczęścia i ponownie objęli prowadzenie. Gospodarze męczyli się pod bramką rywali i już do końca tej odsłony nie zdołali wyrównać.

Już na początku ostatniej tercji GKS powielił sytuację z pierwszych dwudziestu minut gry i wykorzystał liczebną przewagę. Tym razem drogę do bramki torunian znalazł Filip Komorski. Radość nie trwała jednak zbyt długo bo rywale odpowiedzieli dwie minuty później. Mocno podrażnieni tyszanie ruszyli do ataku i doprowadzili do wyrównania w zaledwie 39 sekund. Trener Sidorenko mocno wstrząsnął swoimi podopiecznymi w przerwie co przyniosło oczekiwane skutki. Tyszanie zaczęli coraz częściej strzelać na bramkę. Po raz pierwszy trójkolorowi na prowadzenie wyszli po golu Christiana Mroczkowskiego. Formalności dopełnili Szymon Marzec oraz Radosław Galant. Ostatecznie GKS Tychy pewnie pokonał KH Energę Toruń 6:3

GKS Tychy – KH Energa Toruń 6:3 (1:1, 0:1, 5:1)
0:1 Mateusz Zieliński – Michał Zając – Eemeli Jeskanen ((01:02)
1:1 Jakub Bukowski – Filip Komorski – Ondrej Šedivý (14:22) 5/4
1:2 Michał Zając – Jakub Gimiński (36:31)
2:2 Filip Komorski – Bartłomiej Pociecha – Ondrej Šedivý (42:50) 5/4
2:3 Illia Korenchuk – Kamil Kalinowski – Mikolai Syty (44:44)
3:3 Jakub Bukowski – Alexandre Boivin – Christian Mroczkowski (45:23)
4:3 Christian Mroczkowski – Jakub Bukowski – Oskar Jaśkiewicz (50:52)
5:3 Szymon Marzec – Christian Mroczkowski – Filip Starzyński (56:09)
6:3 Radosław Galant – Bartłomiej Jeziorski – Mateusz Gościński (57:52)

GKS Tychy: Lewartowski (Fučík) – Bizacki, Kaskinen; Šedivý, Komorski, Mroczkowski – Sobecki, Younan; Marzec, Starzyński, Gościński – Jaśkiewicz, Bagin; Bukowski, Galant, Jeziorski – Ciura, Pociecha; Szturc, Boivin, Wróbel – Ubowski.