Bus SegreAguj rusza w trasę.

 


W trasę po mieście wyruszył bus kampanii SegreAguj. 20 i 21 sierpnia br. na mieszkańców miasta czekają atrakcje związane z kampanią, której celem jest zachęcenie mieszkańców miasta do segregacji odpadów.

20 sierpnia od godz. 10.00 do 13.00 będzie go można spotkać na Paprocanach  (w pobliżu miejsca, gdzie będą odbywały się Tyskie Śniadania), a w niedzielę, 21 sierpnia w godz. 16.00 -19.00 na Dzikiej Plaży podczas festiwalu Port Pieśni Pracy.

Przy busie będzie strefa zabawy i edukacji, do której organizatorzy kampanii SegreAguj zapraszają rodziny z dziećmi. W programie m.in. tworzenie obrazów z przyklejonych do kartonów nakrętek różnego koloru, drużynowe wyścigi skoków w workach, tworzenie recyklingowych dzieł sztuki z materiałów przeznaczonych do utylizacji, drużynowa segregacja na czas, samodzielne przygotowywanie popularnej gry memory z wizerunkiem przedmiotów przeznaczonych do utylizacji, ekologiczne kolorowanki oraz tematyczne krzyżówki ekologiczne.

Dodatkowo dla najaktywniejszych uczestników przygotowano nagrody niespodzianki. Informacje na temat kolejnych przystanków busa Gramy w kolory będzie można znaleźć na stronie www.umtychy.pl i fb Miasto Tychy.


Źródło : https://umtychy.pl/