Wrzesień 2022 z AUKSO.

 


Sezon 8.0 rozpocznie się cyklem AUKSO MODERN, który w tym roku bęzie pod opieką gości z Krakowa: zespołom Motion Trio, Bester Quartet i Kroke. Podczas koncertów wyruszymy w retrospektywne podróże i wyprawy do lądów nieznanych, świętując przy okazji ich znakomite jubileusze.
Do Mediateki powrócą także koncerty cyklu NEXT WAVE. Razem z Michałem Pepolem, Piotrem Orzechowskim (Pianohooligan), Kubą Wieckiem, Lutosławski Piano Duo i duetem ElettroVoce będziemy eksplorować nowe konwencje, poszerzać metody twórcze i balansować pomiędzy gatunkami muzycznymi.
Podczas AUKSO ON/SIDE skierujemy się tym razem w stronę krajów nadbałtyckich i wschodu, sięgając po twórczość Arvo Pärta, Pēterisa Vasksa, Valentina Silvestrova, czy Gii Kanchelego.
Z kolei nowa odsłona AUKSO4KIDS przyniesienie poszukiwania muzyki w naturze. Joanna Bronisławska aka Asi Mina zabierze naszych najmłodszych słuchaczy w muzyczne podróże do lasu, nad wodę i na wysokie szczyty gór. Bo wiemy, że muzyka jest wszędzie.
Aukso On/Side – V. Silvestrov – Aukso plays Silvestrov

Mediateka – 23.09.2022 r., godz. 19:00


AUKSO4KIDS – W LESIE

Mediateka – 24.092022 r., godz. 11:00
Juhu! Zaczynamy nowy cykl! Tym razem będą to poszukiwania muzyczno-przyrodnicze. Każde „Aukso-kid” wie, że muzyka jest wszędzie i trzeba tylko chcieć ją usłyszeć. Miejcie uszy szeroko otwarte, bo wchodzimy do lasu. Słyszycie, ile tu dźwięków? Ile tu inspiracji dla artystek i artystów? Już sam śpiew ptaków wystarczy, żeby przeżyć najpiękniejszy koncert w życiu. A liście, wiatr, strzelające pod stopami gałęzie? To już cała symfonia i to taka czteroczęściowa, bo wszystko zależy od pory roku i oczywiście od wyobraźni. Chodźmy pospacerować wśród drzew i oddajmy im głos.