Katowice Tattoo Konwent – impreza z ludźmi takimi ja Ty !

 


39. Tattoo Konwent powered by Perła zawita do Katowic w weekend 20 i 21 sierpnia. Przestrzeń Międzynarodowego Centrum Kongresowego wypełni się ludźmi, których łączą wspólne chęci do tworzenia i celebrowania sztuki tatuażu. Na Tattoo Konwent każdy znajdzie coś dla siebie – hipnotyzujące pokazy sztuk alternatywnych, ciekawe i świeże muzyczne brzmienia oraz przede wszystkim – utalentowanych tatuatorów z całej Polski.. Daj się przyciągnąć do miejsca pełnego koloru, emocji i pasji!

Zobacz i daj się zobaczyć.

Tattoo Konwent przyciąga tatuatorów z różnych, nawet bardzo odległych części kraju. Stwarza tym samym idealną okazję do spotkania się z ulubionym artystą, bez konieczności planowania specjalnej wyprawy. Być może to właśnie na Tattoo Konwencie uda Wam się w końcu zrealizować długo planowany projekt autorstwa obserwowanego w Internecie artysty. Czas Konwentu to również dobra okazja do bliższego poznania i ciekawej rozmowy z wykonawcami, których cenimy lub których zauważymy po raz pierwszy dopiero w czasie festiwalu. Odwiedzający, którym dobrze znane jest środowisko tatuatorskie, mogą wykorzystać te chwile do spędzenia miłego czasu w gronie ciekawych ludzi i nawiązania nowych relacji – nie tylko biznesowych.
Nieodłącznym elementem Tattoo Konwentu jest konkurs na najlepsze tatuaże w wybranych kategoriach. Nie jest on jednak wydarzeniem skierowanym wyłącznie do tatuatorów. Jeśli na swojej skórze posiadasz niepowtarzalne dzieło sztuki, możesz zaprezentować go na scenie przed szeroką publicznością. Możliwe, że to właśnie Twój tatuaż zdobędzie nagrodę w jednej z katowickich kategorii konkursowych:
  • najlepszy tatuaż czarny
  • najlepszy tatuaż akwarelowy / watercolor
  • najlepszy tatuaż realistyczny (wykonywany w trakcie konwentu)
  • najlepszy tatuaż oldschoolowy
  • najlepszy tatuaż graficzny / geometryczny
  • najlepszy tatuaż związany ze Śląskiem (wykonany w trakcie konwentu)
  • najlepszy tatuaż pierwszego dnia (wykonany w trakcie konwentu)
  • najlepszy tatuaż drugiego dnia (wykonany w trakcie konwentu)
Prace oceniane będą przez doświadczonych przedstawicieli branży, którzy połączą swoje różnorodne doświadczenia, aby nagrodzić wyjątkowe dzieła na Konwencie. Jury będzie obradowało w składzie: Marcin Pawlus, Tomasz Skoczypiec i Andy Bonzai.

Znajdź swoje miejsce na Tattoo Konwencie

Nie trzeba być dobrze zorientowanym w środowisku tatuatorskim, aby w pełni korzystać z atrakcji Tattoo Konwentu. Cała impreza powstała z myślą, aby zadowolić i zainteresować jej uczestników pod wieloma różnymi względami. Znajdą się tam rozrywki dla całej rodziny, dla osób wydziaranych i tych, którzy dopiero zastanawiają się nad swoim pierwszym tatuażem. Konwent to świetna okazja do poznania tego świata dla tych, którzy nie mają jeszcze żadnych wzorów na swojej skórze. Impreza pozwoli im odkryć fascynujące oblicze branży, a także postaci, które ją tworzą – artystów, pasjonatów i przyjaciół.
Sama obserwacja wykonawców przy pracy pozwoli rozwiać wiele wątpliwości niezdecydowanym, a rozmowy z tatuatorami i osobami posiadającymi tatuaże mogą pomóc w podjęciu ważnych decyzji. Ci, którzy chcieliby przekonać się jak to jest znaleźć się po drugiej stronie będą mogli spróbować sił w roli tatuatorów w strefie Banana Ink i postawić swoje pierwsze kreski na żółtej, owocowej skórce.
Jednak Konwent to nie tylko podziwianie tatuaży i podglądanie pracy mistrzów – to także prawdziwa gratka dla fanów nieprzeciętnej motoryzacji, mody i designu. Strefa specjalna, którą w każdej edycji festiwalu z powodzeniem prowadzi marka HotBall, prezentuje przed oglądającymi prawdziwe perełki świata samochodów. Miłośnicy niepowtarzalnego wzornictwa i stylu odnajdą własne miejsce w specjalnie poświęconej temu przestrzeni.
Festiwal jest również miejscem przyjaznym rodzinom, które zdecydują się odwiedzić Konwent wraz ze swoimi pociechami. Na najmłodszych czekać będą specjalnie przygotowane atrakcje,  które poprowadzą animatorzy. Większe dzieci będą mogły w tym czasie przenieść się wspomnieniami na stare podwórko i zagrać w dobrze znaną zośkę, darta czy piłkarzyki.
Tych, którzy lubią uczyć się nowych przydatnych umiejętności, organizatorzy konwentu zapraszają na kurs pierwszej pomocy organizowany przez studio Forge of Colours, we współpracy z WOPR Dąbrowa Górnicza i ARBOR BHP. W czasie Tattoo Konwentu nie zabraknie także miejsca na tematy środowiskowe. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z działalnością stowarzyszenia WWF Polska oraz Otwartych Klatek, które będą obecne w czasie całej imprezy w swoich strefach.
Energii na korzystanie ze wszystkich atrakcji zapewnionych przez Tattoo Konwent dostarczą różnorodne i pyszne foodtrucki. W strefie gastronomicznej odwiedzający będą mieli możliwość i przestrzeń do wypoczynku, relaksu i spotkań z rodziną i znajomymi.

Poza głównym nurtem

Muzyczna scena Tattoo Konwentu w Katowicach w tym roku gościć będzie dwa wyjątkowe zespoły. Pierwszym z nich są Komety – grupa, która od 20 lat współtworzy polską scenę alternatywną. Narodziny tego astralnego zespołu datuje się na 2002 rok, a do tej pory wydał już łącznie dziewięć płyt. Ich muzyka znana jest obecnie w różnych zakątkach świata, m.in. w Anglii, Niemczech, Szwecji czy Meksyku. Kolejny koncert należeć będzie do Vermona Kids, czyli formacji z Wołowa, która swoją działalność zaczęła w 2018 roku. Ich pierwsze wydawnictwo „Very Sorry” pojawiło się na przełomie 2018 i 2019 roku i zostało ciepło przyjęte przez słuchaczy. Vermona Kids na swoim koncie mają jeszcze drugi album studyjny „RSVP”, który tak jak cała ich twórczość, jest mieszanką indie rocka z elementami rocka i post punku. Poza dwoma zespołami, publiczność Tattoo Konwentu będzie miała możliwość korzystania z atrakcji festiwalu przy dźwiękach setów DJ’skich.
Oprócz atrakcji muzycznych, na odwiedzających czekać będzie emocjonujący występ – pokaz sztuki alternatywnej w wykonaniu wyjątkowego gościa. Fakir Testa na Tattoo Konwent przybędzie prosto z Hiszpanii, żeby oczarować i zaskoczyć publiczność festiwalu. W jego programie znajdują się takie elementy jak połykanie ognia, chodzenie po ostrzach noży czy nawet zatrzymanie akcji serca! Występ przygotowany będzie z myślą o wszystkich widzach, również tych najmłodszych. Nie przegapcie tego pokazu i dajcie się zahipnotyzować Fakirowi Testa!

Wejdź do świata tatuażu

Wejściówki na Tattoo Konwent dostępne są w przedsprzedaży na stronie https://tattookonwent.pl/ktk-2022/bilety/ w cenie: 50 zł za bilet jednodniowy i 60 zł za dwudniowy karnet. W czasie trwania festiwalu bilety sprzedawane będą przy bramkach w kwocie 60 zł za bilet jednodniowy i 75 zł za dwudniowy karnet. Przypominamy, że dzieci do 10. roku życia, osoby powyżej 65 roku życia oraz odwiedzający, którzy posiadają dokument zaświadczający o niepełnosprawności mogą uczestniczyć w wydarzeniu za darmo.