Bezpieczny pieszy – działania tyskiej drogówki.

 


Policjanci tyskiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny pieszy”. Mundurowi ujawnili ponad 60 wykroczeń. Wpadli sami kierujący pojazdami. Wszyscy swoją uwagę funkcjonariuszy zwrócili przekroczeniem prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Apelujemy rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego.

W ramach poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci tyskiej drogówki przeprowadzili w minioną środę akcję pod nazwą „Bezpieczny Pieszy”. Na celowniku byli między innymi piesi i rowerzyści, a także ci kierujący, którzy popełniają rażące względem nich wykroczenia. Policjanci ujawnili ponad 60 wykroczeń i wszystkie dotyczyły kierujących pojazdami. Przewinienia jakich dopuścili się kierujący pojazdami dotyczyły przekraczania prędkości w rejonie przejść dla pieszych.

Przypominamy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierujący jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu, albo też wchodzącemu na to przejście.

Pieszy, rowerzysta czy użytkownik hulajnogi elektrycznej także powinni pamiętać, że regulacje prawne nie zwalniają ich z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z przejścia dla pieszych. W dalszym ciągu zabrania się także wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

Pamiętajmy, że żadne przepisy, ani też znaki, nie sprawią, że będzie bezpiecznie, jeżeli sami nie będziemy ostrożni!


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/