Zwycięstwo tyskich hokeistów w sparingu z katowickim GKS-em.

 


Piątkowy rywal tyszan zawiesił poprzeczkę znacznie wyżej niż podczas pierwszego sparingowego przetarcia z Podhalem Nowy Targ. Obecni Mistrzowie Polski mieli swoje szanse jak choćby po strzale Teemu Pulkkinena, ale krążek omijał tyską bramkę. Podopieczni trenera Sidorenki szansę na otwarcie wyniku spotkania mieli już w 4. minucie gry, ale Filip Komorski nie zdołał pokonać bramkarza gości. Ponownie z dobrej strony pokazali się debiutanci, a dokładnie Oskar Jaśkiewicz. Nowy obrońca trójkolorowych zmylił swoim strzałem Johna Murraya i zdobył swojego pierwszego gola w barwach GKS.

W drugiej tercji katowiczanie próbowali szybko doprowadzić do wyrównania jednak ich próby na nic się zdały. Mateusz Gościński dobił strzał Romana Szturca i zwiększył prowadzenie tyszan. Kolejna znakomita okazja do powiększenia przewagi pojawiła się, kiedy na ławce kar przebywał jeden z zawodników gości. Radosław Galant znakomicie wyłożył do Bartłomieja Jeziorskiego, który niestety nie zdołał posłać gumy do siatki.

Podobnie jak w poprzednim sparingu w połowie spotkania nastąpiła zmiana w tyskiej bramce. Zarówno pierwsze minuty trzeciej odsłony jak i jej końcówka były dla Kamila Lewartowskiego mocno wymagające, bowiem goście co rusz atakowali jego bramkę. Na niewiele ponad dwie minuty przed końcem meczu trener Jacek Płachta poprosił o czas, a do boksu zjechał John Murray. Katowiczanie zamknęli trójkolorowych w tercji obronnej, ale na niewiele się to zdało. GKS Tychy znakomicie się bronił i dowiózł zwycięstwo do końca.

Tym razem w serii rzutów karnych rozgrywanej po spotkaniu górą okazali się rywale.

GKS Tychy – GKS Katowice 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
1:0 Oskar Jaśkiewicz – Mateusz Gościński – Radosław Galant (13:06)
2:0 Mateusz Gościński – Roman Szturc – Jakub Bukowski (23:53)

GKS Tychy: Fučík #30 (Lewartowski #18) – Bagin #76, Jaśkiewicz #96; Jeziorski #91, Galant #24,Gościński #11- Pociecha #67, Ciura #6; Mroczkowski #9, Komorski #5, Šedivý #66 – Kaskinen #7, Bizacki #12; Marzec #71, Starzyński #26, Wróbel #15 – Sobecki #19, Younan #13; Dupuy #39, Szturc #92, Bukowski #8 – Kasperek #40, Ubowski #38.


Źródło : http://gkstychy.info/hokej/