Patryk Kędel wraca po roku do tyskiego GKS-u.

 


Do Tychów po roku wraca Patryk Kędel!

Podkoszowy ostatni sezon spędził w ekstraklasowej Enei Astorii Bydgoszcz rozgrywając łącznie 10 spotkań. W drugoligowej drużynie rezerw rozegrał 10 meczów zdobywając średnio 17.7 punktów oraz 8.6 zbiórek.

Zawodnik mierzący 201 cm w tyskich barwach rozegrał dwa sezony (2019-2021). Dla trójkolorowych zdobył już łącznie 542 punkty w 56 meczach. Do średnio 9.7 punktów Kędel dokładał 4.7 zbiórek oraz 1.1 asyst grając dla GKS-u.

Co głównie wpłynęło na Twoją decyzję o powrocie do Tychów?

– Przede wszystkim zawsze dobrze wspominałem grę w Tychach i współpracę z trenerem Tomkiem. Po tym jak trener przedstawił mi wizję zespołu na nadchodzący sezon długo się nie zastanawiałem. Organizacja klubu stoi na najwyższym poziomie co również rozwiewa wszelkie wątpliwości na temat mojej decyzji.

– Jakie są twoje indywidualne cele na ten nadchodzący sezon?

– Chciałbym rywalizować z drużyną o najwyższe cele, jeśli razem osiągniemy dużo w tym sezonie to jestem przekonany, że ja również poprawię swoją grę jak i zdobędę kolejne cenne doświadczenie. Ostatni sezon był dla mnie przede wszystkim czasem nauki oraz pokory, teraz chciałbym pokazać na parkiecie, że nie był to czas stracony.


Źródło : http://gkstychy.info/koszykowka/