Kino FreeLove : surrealistyczne i genialne „O nieskończoności” w ogrodzie MCK.

 


Ogród Miejskiego Centrum Kultury – 10 czerwca 2022 r., godz. 21.30

WSTĘP WOLNY

Piękne i okrutne, świetne i banalne – takie jest właśnie życie, taka refleksja płynie z filmu Roya Anderssona, reżysera filmu „O nieskończoności”, który zobaczymy w plenerowym Kinie FreeLove w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. Pokaz odbędzie się w piątek, 10 czerwca o godzinie 21.30. Wstęp wolny.

Surrealistyczny, melancholijny, zabawny, momentami nonsensowny, ale zdecydowanie nie do zapomnienia – taki jest film „O nieskończoności” (2019), który zobaczymy w plenerowym Kinie FreeLove Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. Znajdziemy się w wielu przedziwnych miejscach, od bunkra Hitlera, przez gabinet psychiatry, aż do miejskiej ulicy czy niepozornej ławki na wzgórzu. Reżyser Roy Andersson odważnie miesza ze sobą przeszłość z teraźniejszością i jawę ze snem, przedstawiając starannie dobrane epizody, przez które prowadzi Narratorka, która niczym Szeherezada czuwa nad całością. W ten sposób poznajemy przechodzącego kryzys wiary księdza, kochanków unoszących się nad miastem w rytm nastrojowej muzyki, tańczące na ulicy młode dziewczyny czy mężczyznę drżącego o swoje oszczędności. Co ich łączy? Z pozoru nic, ale wystarczy obejrzeć film, by przekonać się, że jest zupełnie inaczej. Jaka jest więc tajemnica? Warto się przekonać, biorąc udział w drugim w tym sezonie seansie Kina FreeLove w ogrodzie tyskiego MCK.

Film „O nieskończoności” otrzymał liczne nagrody, w tym za reżyserię (Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Dublinie, Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji), scenografię (Szwedzkie Nagrody Filmowe Guldbagge Awards) czy efekty specjalne (Europejskie Nagrody Filmowe).