Tury Kultury – Paweł Deląg.

 


MBP Tychy / Mediateka – 18.05.2022 r., godz. 18.00

„Nie chcę być zamykany w ramy, nie chcę być ograniczany przez różne określenia i definicje. Najważniejszą wartością jest dla mnie wolność.”

Aktor. Absolwent PWST w Krakowie. Zaliczany do grona najpopularniejszych aktorów młodego pokolenia. Grał między innymi w filmie S. Spielberga, J. Żamojdy, J. Machulskiego i innych wybitnych twórców. Od kilku lat współpracuje z wrocławskim Teatrem Współczesnym, grywa także na scenach teatrów: Powszechnego, Na Woli i Prezentacje. Paweł Deląg spełnia się aktorsko w Polsce i za granicą, coraz częściej jednak staje również po drugiej stronie kamery. Ma na koncie ponad 60 ról w zagranicznych produkcjach. Odniósł sukces we Francji, później stał się gwiazdą w Rosji. W ubiegłym roku zagrał m.in. w czeskim filmie „Daria” i brytyjskim – „Enemy Lines”. W Polsce pracuje jako aktor, reżyser, scenarzysta i producent. W planach ma wydanie swojej powieści. Rzadko jednak komentuje te doniesienia, stara się chronić prywatne życie.

Jeśli mamy w sobie jakąś wiedzę do przekazania, nie zostawiajmy jej dla siebie. Jeżeli coś dla mnie jest prawdziwe, jeżeli coś mnie dotyka, to o tym mówię. Zawsze wypływa to u mnie z jakiejś głębi. Mam poczucie, że czerpię z uniwersalnego źródła, które jest bliskie wszystkim ludziom. – Paweł Deląg.