Z Tychów do NHL – spotkanie z Mariuszem Czerkawskim z okazji 50. urodzin.

 


Tyska Galeria Sportu – 13.05.2022 r., godz. 19:00

Jako sportową rozgrzewkę przed tegoroczną tyską odsłoną Europejskiej Nocy Muzeów proponujemy rozmowę ze słynnym hokeistą.

Mariusz Czerkawski, wychowanek i zawodnik GKS-u Tychy oraz wieloletni mieszkaniec naszego miasta, 13 kwietnia br. obchodził swoje 50. urodziny. Miesiąc po „Abrahamie”, będzie szansa na spotkanie ze słynnym hokeistą, który jako pierwszy Polak zagrał w NHL – najlepszej lidze świata. To okazja, aby posłuchać wspomnień Mariusza Czerkawskiego z okresu jego gry w NHL, ale także z czasów spędzonych w Tychach. Nie zabraknie rozmów z gośćmi specjalnymi oraz pokazu unikalnych zdjęć i materiałów filmowych.

Mariusz Czerkawski urodził się w 1972 roku w Radomsku, ale w wieku kilku lat przeprowadził się z rodzicami do Tychów. Trenował hokej w młodzieżowych drużynach GKS-u Tychy, a w 1991 roku podpisał kontrakt ze szwedzkim klubem Djurgårdens IF, w barwach którego zdobył Klubowy Puchar Europy. W 1994 roku „Mario” zadebiutował w lidze NHL, w drużynie Boston Bruins. Występował również m.in. w Edmonton Oilers, New York Islanders, Montreal Canadiens i Toronto Maple Leafs. Grał w reprezentacji Polski, m.in. na Igrzyskach Olimpijskich w Albertville (1992) i na pięciu turniejach mistrzostw świata. Eksperci hokeja podkreślali jego perfekcyjną technikę jazdy, kontrolę nad prowadzonym krążkiem oraz silny i skuteczny strzał.

gość : Mariusz Czerkawski.