Kastracja i sterylizacja dla psów i kotów w Tychach.

 


Właściciele psów lub/i kotów w Tychach mogą skorzystać z bezpłatnej ich sterylizacji/kastracji a także elektronicznego znakowania swoich pupili. Zadanie to realizowane jest w ramach projektu zgłoszonego do tyskiego Budżetu Obywatelskiego.

Jak napisała autorka projektu: „Celem zadania jest zapobieganie problemowi bezdomności zwierząt domowych na terenie gminy. Projekt ograniczy liczbę kotów i psów, które trafią do tyskiego schroniska oraz cierpienie zwierząt”.

Usługi te świadczyć będzie przychodnia weterynaryjna EURO-WET s.c., ul. Armii Krajowej 2, 43-100 Tychy. Sterylizacja, kastracja oraz wszczepienie zwierzęciu elektronicznego identyfikatora będzie możliwe po podpisaniu przez zgłaszającego oświadczenia mówiącego o tym, że jest mieszkańcem miasta Tychy, właścicielem dostarczonego zwierzęcia, oraz że nie prowadzi działalności gospodarczej w zakresie hodowli rasowych psów lub kotów.

Zabiegi będą finansowane do czasu wyczerpania środków zabezpieczonych na ten cel w budżecie miasta Tychy. Zadanie to, jest realizowane z Budżetu Obywatelskiego.


Źródło : https://umtychy.pl/