Funt Bieruński z okazji jubileuszu Odrodzonej Samorządności Bierunia wciąż w sprzedaży.

 


14,99 zł to cena nowej monety okolicznościowej wybitej przez Miasto Bieruń w zeszłym roku z okazji 30-lecia Odrodzonej Samorządności Bierunia. „Funt Bieruński” to kolejna inicjatywa zrealizowana przez Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Bieruniu w celu upamiętnienia tego wyjątkowego jubileuszu. 2 kwietnia 2022 roku obchodziliśmy już kolejną – 31. rocznicę odzyskania samorzadności. Przypominamy, że monety wciąż można kupować w Urzędzie Miejskim w Bieruniu.

To już kolejna edycja bieruńskiej monety! Przypomnijmy, że pierwszy „Funt Bieruński” pojawił się początkiem roku 2009 – z okazji Dnia Świętego Walentego, patrona miasta. Kolejne monety wybito z okazji 35-lecia KWK Piast, 25-lecia Szkoły Podstawowej nr 3, 25-lecia Parafii Świętej Barbary, 85-lecia Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, 625-lecia nadania Bieruniowi praw miejskich, 15-lecia współpracy z miastem Gundelfingen, 15-lecia współpracy z Moravskym Berounem, 10-lecia współpracy z Ostrogiem, 10-lecia współpracy z Meung Sur Loire, a także z okazji 25-lecia Samorządności Bierunia.
Najnowsza moneta, wybita  z okazji 30-lecia Odrodzonej Samorządności Bierunia dostępna jest w Urzędzie Miejskim! Na kilka dni po 31. rocznicy Odrodzonej Samorządności Bierunia (2 kwietnia 1991 – 2 kwietnia 2022) szczególnie gorąco zachęcamy do zakupu „Funta Bieruńskiego”.
  • Zapłacić za monetę należy w kasie Urzędu Miejskiego (koszt: 14,99 zł)
  • Odbiór następuje w Kancelarii Ogólnej (przy wejściu do Urzędu)

„Funty Bieruńskie” poprzednich edycji (minione wydania) dostępne są w Urzędzie Miejskim w cenie 10 zł.


Źródło : https://www.bierun.pl/