Cykl imprez na lato w Tychach.

 


Zamiast dwudniowej formuły Święta Miasta, w tym roku przygotowano dwa cykle muzyczne dla mieszkańców Tychów: Muzyczne Wieczory nad Jeziorem oraz Wakacyjny Muzycznik – koncerty muzyki kameralnej o zróżnicowanej tematyce i edukacyjnym charakterze.

Muzyczne Wieczory nad Jeziorem, czyli letni cykl koncertów z muzyką na żywo odbywać się będzie w każdy piątek wakacji, na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany. Program został ułożony w zgodzie z przyświecającą cyklowi ideą chilloutu i relaksu.

– Wyjątkowy klimat wieczorów zapewnia nie tylko piękna sceneria w postaci zachodów słońca odbijających się w tafli jeziora, ale również całe spektrum muzycznych gatunków – mówi Małgorzata Król – dyrektor MCK w Tychach.

Wakacyjny Muzycznik to propozycja koncertów muzyki kameralnej o zróżnicowanej tematyce i edukacyjnym charakterze. Cykl skierowany jest do dzieci i rodzin spędzających czas wakacyjny w mieście.

– Będzie odbywać się w plenerze, w Parku Miejskim Solidarności w formie cotygodniowych niedzielnych spotkań z muzyką i oprawą słowną. Uzupełnieniem koncertów będą animacje odbywające się bezpośrednio po koncertach, dzięki czemu całość spotkań będzie stanowić przemyślany i oryginalny sposób na spędzenie rodzinnego czasu i przy okazji zdobycie wiedzy muzycznej – dodaje dyr. Król.

2 lipca na Dzikiej Plaży planowana jest impreza plenerowa: Etno Dzika Plaża Tychy – utrzymana w klimacie muzyki folk, ukazująca szerokie możliwości interpretacji tego gatunku muzyki.


Źródło : https://umtychy.pl/