Bieruńskie Dni Teatru : 25-27 marca 2022 r.

 


Miasto Bieruń i Bieruński Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na Bieruńskie Dni Teatru, a więc weekend pełen emocji, śmiechu i wzruszeń. Końcówka marca to tradycyjnie Święto Teatru. W Bieruniu ucztować będziemy przez trzy dni!

  • 25 marca –  KT JUTRZENKA, godzina 17:00 
Spektakl dla dzieci „Walizki z różnych stron świata” w wykonaniu Teatr Lalek Marka Żyły. (Cena 15 zł).
Walizki z różnych stron świata
Spektakl pełen walizek, a walizki pełne lalek, bajek, historii i opowieści – z różnych krajów, czasów i miejsc (nawet takich, które w ogóle nie istnieją!) Pojawiają się bardzo różne lalki a historie są raz śmieszne innym razem trochę straszne! Spektakl nie ma końca, gdyż nowe historie w nowych walizkach pojawiają się cały czas!
plakat
  • 26 marca – DK GAMA, godzina 18:00 
Spektakl „Wilijo na poziomie 650” w wykonaniu Teatr dla Dorosłych w Bieruniu. (Cena 15 zł).
Spektakl upamiętnia wydarzenia najdłuższego w Polsce strajku pod ziemią w kopalni KWK Piast w Miasto Bieruń. Tych, którzy chcą przeżyć emocje sprzed 40 lat, zapraszamy do Domu Kultury „Gama” w Bieruniu.
Plakat
 
  • 27 marca – DK GAMA, godzina  17:00
Spektakl „Być jak Elizabeth Taylor”, w którym występują: Małgorzata Foremniak, Paweł Deląg, Jakub Przebindowski i Martyna Kliszewska. (Cena 70 z).

Ona miała tylko siedmiu mężów, ale ślub brała aż osiem razy. Miłość Elizabet Taylor do dwukrotnego męża Richarda Burtona niosła życie poza konwenansami. Kochali się i nienawidzili, zdradzali i nie potrafili bez siebie żyć …

BYĆ JAK ELIZABETH TAYLOR to sztuka, w której namiętność miesza się z zazdrością, a popularność i sława odbierają poczucie szczęścia. Jak mówi autor sztuki Jakub Przebindowski – to spektakl, w którym poznajemy bohaterkę walczącą o samodzielność, wolność wyborów i niezależność kobiet nawet jeśli, tak jak Taylor, płaci się za to wysoką cenę.
W rolach głównych Małgorzata Foremniak i Paweł Deląg.

Spektakl o najsłynniejszej parze w dziejach Hollywood, która do dzisiaj budzi podziw i fascynuje wielbicieli na całym świecie.

Plakat


Bilety dostępne na biletyna.pl oraz w Bieruńskim Ośrodku Kultury – Kinoteatr JUTRZENKA .
Linki do zakupu biletów:


Źródło : https://www.bierun.pl/