Mistrzostwa Świata Mężczyzn Dywizji 1B odbędą się w Tychach.

 


Na wniosek Polskiego Związku Hokeja na Lodzie (PZHL) Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) w sobotę, 19 marca podjęła decyzję o relokacji Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Mężczyzn Dywizji 1B z katowickiego Spodka na Stadion Zimowy w Tychach.

Zmianie nie ulega data wydarzenia (25 kwietnia-1 maja 2022 r.). Kibice, którzy kupili już bilety na wydarzenie na platformie eBilet.pl mogą je bezpłatnie zwrócić lub wybrać nowe miejsca na Stadionie Zimowym w Tychach, o czym zostaną poinformowani drogą mailową. W skutek relokacji do grona gospodarzy hokejowych imprez o randze mistrzowskiej w 2022 roku, dołącza Miasto Tychy, obok Marszałka Województwa Śląskiego oraz Miasta Katowice, gdzie w dniach 8-14 kwietnia odbędą się Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet Dywizji 1B. Wcześniej, w piątek 18 marca Zarząd IIHF zatwierdził zmiany w programie Mistrzostw Świata.

W MŚ Elity miejsce Rosji i Białorusi zajęły Francja i Austria, co spowodowało zmiany w Dywizji 1A i 1B. W 1A zagra Litwa, która w poprzedniej edycji spadła do Dywizji 1B i miała występować w Polsce. Te zmiany spowodowały, że w Tychach wystąpi pięć drużyn. Reprezentacja Polski zmierzy się z Japonią, Estonią, Ukrainą i Serbią. Najlepszy zespół awansuje do Dywizji 1B, a ostatnia drużyna zostanie zdegradowana.


Źródło : https://polskihokej.eu/