Aktualizacja automatów biletowych w Tychach. Płatności zbliżeniowe w 200 autobusach.

 


Po uruchomieniu pierwszych zestawów nowych automatów obsługujących płatności zbliżeniowe w 25 autobusach PKM Gliwice – nowy układ graficzny zostanie zainstalowany w 180 autobusach PKM Tychy i TLT. Tam duże automaty biletowe działają od 2020 roku. Nowa szata graficzna będzie stopniowo instalowana od piątku (25 lutego) w kolejnych pojazdach, ponieważ zmiana ta wymaga zainstalowania aktualnej wersji oprogramowania w komputerach pokładowych.

W ciągu pierwszych dwóch tygodni od uruchomienia nowych zestawów kasowników w autobusach PKM Gliwice, pasażerowie nie zgłosili problemów związanych z ich działaniem i używaniem.

Przypomnijmy, że nowy układ graficzny – przed uruchomieniem urządzeń w Gliwicach – został wcześniej przetestowany przez mieszkańców w konsultacjach. Przedstawione przez nich wnioski i uwagi zostały uwzględnione w pracach nad udoskonaleniem systemu.

Proces konsultacji nie został zamknięty. Uwagi dotyczące funkcjonowania nowych automatów i kasowników można wysyłać na adres mailowy: kasowniki@metropoliagzm.pl

Dlatego też nowa szata graficzna zostanie teraz stopniowo wgrywana do 180 autobusów i trolejbusów PKM Tychy i TLT, gdzie dotykowe, duże automaty, obsługujące płatności zbliżeniowe funkcjonują od 2020 roku. Zbliżeniowe automaty w Tychach zostały zainstalowane wraz z rozszerzeniem systemu ŚKUP (w ramach integracji taryf i biletów komunikacji miejskiej po powstaniu GZM, gdy podregion tyski został włączony do systemu ŚKUP).


Źródło : https://metropoliagzm.pl/